Не можна влаштовувати облави біля культових споруд!

31.01.2020

591

Що це за сором такий, що за ганьба?! Давніше я критикував російську владу за те, що вони влаштовують облави біля мечетей, а сьогодні те саме відбулось у Києві!

Сьогодні п’ятниця — особливий день для мусульман, коли вірні повинні прийти до мечеті й молитися. Перед початком молитви, близько дванадцятої години, до мечеті Ісламського культурного центра Києва під’їхали два автобуси зі співробітниками Державної міграційної поліції в супроводі Національної поліції — загалом близько сорока екіпірованих осіб, дехто в масках — і влаштували масову перевірку документів мусульман, що прямували до мечеті. Це продовжилося й на виході з двору мечеті, під час молитви(!) та після молитви. На наші зауваження, що це — грубе порушення прав віруючих, відповідали, що перевірка документів відбувається не на території мечеті, а за її межами.

Затримано та вивезено автобусами 25 осіб, що не мали з собою документів.

У нас у Києві що, встановлено паспортний режим чи запроваджено військовий стан?

Я розумію, що міграційна служба має робити свою роботу, але ж не біля воріт мечетей, церков та інших культових споруд! Я не можу уявити, щоб біля християнського храму чи юдейської синагоги так само влаштували перевірку всіх, хто спішить на молитву. 

По-перше, чому таке ставлення саме до мусульман України?

По-друге, такі методи роботи аморальні та принизливі! Невже людина має повісити паспорт на шию в розгорнутому вигляді й тільки так іти на молитву до мечеті? Може, накажемо мусульманам на законодавчому рівні пришивати собі на одяг якийсь знак приналежности до Ісламу — подібно до того, як маркували євреїв у Німеччині за часів нацизму?

Я абсолютно впевнений, що не можна такі облави влаштовувати біля культових споруд. Я ніколи не питаю у прихожанина мечеті, яке в нього громадянство та чи легально він перебуває в країні. Якщо людина прийшла молитися Богові, то треба сприяти її молитві, каяттю, добрим справам та наміру виправитися. А влаштовувати облави та перевірку документів біля храмів — це калька російського поводження з людьми. У вільній демократичній країні такі методи абсолютно неприйнятні!

Прошу громадянське суспільство України не бути байдужими та дати розголос цій події!

Муфтій Саід Ісмагілов