«Нагодуй голодного» в Сєвєродонецьку: акція набирає обертів попри труднощі та скептиків

11.02.2020

17

Громада мусульман Сєвєродонецька долучилася до ініціативи «Нагодуй голодного» 15 грудня: цього дня вони пригостили гарячим обідом 16 знедолених. Нужденних людей добре нагодували, зігріли гарячим чаєм і домовилися, що такі акції будуть щонеділі, о 14:00, бо вже несила дивитися на відчайдушні спроби знедолених сяк-так прогодуватися. За словами імама Темура Берідзе, стіл, що вони накривають, не вражає розкішними стравами, асортиментом і вишуканим сервуванням, але їжу готують як для себе: такі самі порції та якість.

«Народне радіо» помалу рознесло звістку про доброту мусульман, і людей стало приходити більше: 20, 30, 40, а згодом і 60. До того ж волонтери Сєвєродонецького ІКЦ взялися довозити до десятка людей, прикутих до ліжка, належні їм порції просто додому. Помітивши таку динаміку, імам занепокоївся, чи стане громаді коштів нагодувати всіх, тож для охочих допомогти він оприлюднив номер картки «Ощадбанку»: 5167 8020 0316 8132 (Берідзе Темур).

Єдина вимога організаторів до людей — ні граму спиртного, все інше на чесному слові: ні в кого не вимагають доводити свою скруту. Шейх Темур каже, що поки не було спроб ці правила порушити, ба більше, люди розуміють, що для допомоги їм хтось мусить у чомусь відмовити собі — тому намагаються зробити й свій внесок, зокрема приносять дрова для приготування.

На жаль, не всі зрозуміли концепцію некорисливої допомоги: імам не раз мусив відбиватися від глуму та звинувачень у соцмережах. Йому закидали показуху, піар ісламського культурного центру, задоволення особистих амбіцій, навіть бажання нажитися на чужій біді: ануж на знедолених витрачають менше коштів, ніж пожертвувано? Та хто хоче, той робить: бувало, прихожани самоорганізовувалися й пропонували вже все готове — імам та його помічники мали надати тільки місце для трапези у дворі ІКЦ та скликати людей.

Темур Берідзе підкреслив, що ініціатива має суто соціальний характер, єдина її мета — задовольнити Господа:

— Пророк Мухаммад (мир йому і благословення) сказав, що не буде довершеною віра того, хто лягає спати ситий, знаючи, що його сусід лягає голодний.