У Дніпрі вшанували пам’ять жертв Ходжалинської різанини

28.02.2020

23

Імам Ісламського культурного центру Дніпра Едґар Девлікамов узяв участь у вшануванні пам’яті жертв Ходжалинської різанини. Захід до 28 річниці скорботної дати ініціював «Азербайджансько-український молодіжний союз». Пан імам розпочав зібрання читанням Корану та помолився разом з усіма за жертв цієї трагедії.

У своїй промові шейх Едґар наголосив, що цей страшний злочин досі непокараний: не притягнуто до відповідальности ні виконавців, ні їхніх російських заступників. Він провів паралелі з сьогоденням, з Україною та зауважив, що коли злочинців не карати — злочини множаться. Прикладом цього стали українські Крим і Донбас. Тому для свідків, для людей, що це пам’ятають, важливо донести історію та правду про трагічні події.

Довідка:

Ходжалинська різанина (азерб. Xocalı soyqırımı) — масове вбивство мешканців азербайджанського міста Ходжали вірменськими збройними угрупованнями, що в низці джерел схарактеризоване як найбільше та найжорстокіше кровопролиття під час Карабаської війни.

У ніч з 25 на 26 лютого 1992 року вірменські формування за участи військових 366 полку Об’єднаних сил СНД, дислокованого у Степанакерті — останні, ймовірно, діяли без наказу командування, — зайняли місто Ходжали. Унаслідок штурму та після нього загинули сотні мирних жителів.

За даними азербайджанської влади, загинуло 613 осіб, зокрема 63 дитини, 106 жінок, 70 літніх людей. Цілком винищено 8 родин, 25 дітей утратили обох батьків, 130 — одного з батьків. Поранено 487 осіб, 76 серед них — діти; були в заручниках 1275 осіб, зникли безвісти 150.

Верховна Рада Карабаської Республіки виступила з відповідною заявою, висловивши жаль з приводу жорстокости під час захоплення Ходжали, проте жодних спроб розслідувати злочини так і не було. За інформацією азербайджанських ЗМІ, окремі вірменські правозахисники публічно перепрошували азербайджанців за різанину в Ходжали.

Днями голова Об'єднаної діаспори азербайджанців України Хікмет Джавадов звернувся до Комітету з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва Верховної Ради України та групи з міжпарламентських зв'язків з Азербайджанською Республікою з проханням розглянути можливість голосування на пленарному засіданні Верховної Ради постанови про визнання Ходжалинської трагедії за геноцид азербайджанського населення.