Муфтій Саід Ісмагілов розказав про Іслам в Україні студентам індонезійського університету — арабською мовою

05.03.2020

35

3 березня, делегація ДУМУ «Умма» відвідала головний офіс Індонезійської ради ісламського заклику (Dewan Da’wah Islamiyah Indonesia). Під час зустрічі сторони домовилися про співпрацю та обмінялися символічними подарунками: українці подарували індонезійським одновірцям примірник перекладу Священного Корану українською мовою та декоративний емальований таріль роботи відомого кримськотатарського кераміста Рустема Скибіна.

Очільник Ради, шейх Мохаммад Сіддік (Mohammad Siddik), пригадав, як відвідував СРСР перед розпадом, за президента Горбачова, у складі індонезійської делегації, і як їм показували картинку «щасливого життя» мусульман Радянського Союзу. За словами шейха, це було так фальшиво, що ніхто з делегації в побачене просто не повірив.

А про історію та сучасність Ісламу в Україні муфтієві Саідові Ісмагілову довелося говорити сьогодні ще раз, хоч і несподівано. Річ у тім, що українська делегація випадково заїхала до одного з вишів організації «Мухаммадія» (Muhammadiyah) — Universitas Muhammadiyah Jakarta, заставши там час денної молитви. Ректор університету, професор Шайфул Бахрі (Syaiful Bakhri) люб’язно супроводив гостей до мечеті закладу, а після вирішив скористатися з нагоди та ознайомити своїх студентів з історією та сьогоденням Ісламу в Україні — з вуст власне українських мусульман. Шейхові Саідові вручили мікрофона й попросили прочитати для студентів невелику лекцію. Муфтій з усмішкою зауважив, що йому не вперше читати лекцію експромтом, але точно вперше робити це… арабською мовою — саме вона для присутніх виявилася спільною. Переповнена зала була в захваті!