День пам’яті та примирення

08.05.2020

18

Сьогодні, 8 травня — День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни.

Друга світова скінчилася для всього цивілізованого світу — і як люди мудрі ми вшановуємо не тільки пам’ять усіх загиблих, а й констатуємо примирення між державами та народами, що ворогували.

Але існують країни, для яких ця війна не тільки не скінчилася, а й розгортається з новою силою в умах людей та загарбницьких нападах їхніх армій, тому там нема примирення. Там є самохвальство та агресія, а вбивство та окупація територій сусідніх країн подають як продовження тієї, навіть не світової, а «цивілізаційної» війни. Замість зупинитись і вшанувати пам’ять загиблих, російська військова машина штампує нових загиблих, породжує нові війни, шукає нових «фашистів» і нових «ворогів». Через це Україні доводиться вже шість років поспіль, навіть у День пам’яті та примирення, боронитися на фронтах неоголошеної війни, якої ніби немає, але жертви її є мало не щодня.

Ми, українці, маємо бути мудрі та далекоглядні, маємо вшанувати в молитвах загиблих і відмовитися сприймати, підтримувати будь-які російські ідеологічні штампи та проєкти, зокрема побудовані на жертвах Другої світової війни. У них нема слів «Ніколи знову!» У них є «Можем повторить!» — що вони цілий час і роблять, нападаючи та вбиваючи захисників незалежних країн.

Офіційне свято перемоги над нацизмом відзначають у Європі 8 травня, а від 2005 року Генасамблея ООН проголосила 8 травня Днем пам’яті та примирення. Як країна європейського світу, ми повинні вшановувати пам’ять загиблих українців саме 8 травня.

Від імені мусульман України ми згадуємо сьогодні в наших молитвах усіх загиблих у Другій світовій захисників України та кажемо: «Ніколи знову!»

Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов