Курбан-байрам у мечетях ДУМУ «Умма»: час святкової молитви та поради муфтія стосовно святкування вдома

30.07.2020

184

Шановні одновірці! Щиро вітаємо вас із благословенним Днем Арафат і повідомляємо про завтрашні святкові заходи на велике свято Курбан-байрам (Ід аль-Адха). 

Святкова молитва майже в усіх мечетях ДУМУ «Умма» розпочнеться в один час — о 8:00, окрім Харкова, де місцевий ІКЦ проведе її о 7:30, та Сєвєродонецька, де вона відбудеться о 8:30.

Звертаємо вашу увагу на те, що через карантинні обмеженням, які діють в Україні та в багатьох країнах мусульманського світу, й локальні спалахи коронавірусної хвороби участь у святковій молитві зможуть узяти тільки чоловіки. Дуже просимо жінок із дітьми та осіб із груп ризику — літніх людей, людей із хронічними хворобами, незалежно від статі — святкувати вдома.

Рішення допускати на святкову молитву тільки чоловіків зумовлене кількома причинами: по-перше, канонічна обов’язковість участи у спільних молитвах, зокрема святкових, для чоловіків є більша; по-друге, чоловіки після молитви  відправлять обряд принесення жертви.

Шановні брати у вірі, що планували прийти на святкову молитву! Вважайте на додержання карантинних правил безпеки, виконання яких у мечетях ДУМУ «Умма» та на прилеглій території є обов’язковим. 

Зробіть обмивання вдома (звісно, можна буде зробити його надворі біля мечеті, перед молитвою, але це буде не так зручно); обов’язково надіньте захисну маску, щоб вона закривала рота, носа, щільно прилягала до обличчя та не мала клапану на видих, бо така маска не захищає інших від вашого дихання. 

Вітаючи одне одного, уникайте рукостискань та братніх обіймів, додержуйте соціальної дистанції. Обов’язково виконуйте вказівки імама та співробітників мечетей, ісламських центрів!

Будь ласка, не приходьте на святкову молитву, якщо ви почуваєтеся зле або маєте хоч найменші сумніви щодо стану вашого здоров’я! Заразити одновірців у цей святковий день буде великим гріхом.

Звертаємося й до тих, хто святкуватиме вдома. Всевишній Аллаг сказав через Свого посланця (мир йому і благословення), що перші 10 днів зуль-хіджа — з найліпших днів року, коли Йому найприємніші наші добрі справи. Не забуваймо про це! Сьогодні, в День Арафат, ті з нас, хто має можливість постити, іншааллаг, завершать піст і матимуть за це велику нагороду. Але й ті, хто не постив, можуть отримати винагороду, нагодувавши того, хто постив, після заходу сонця!

Закликаємо всіх створити святкову атмосферу у себе вдома, особливо як маєте дітей, адже надзвичайно важливо, щоб вони відчували особливість цього великого дня! Приберіть і прикрасьте свою оселю, приготуйте улюблені страви, по змозі підготуйте подарунки, нехай невеличкі та символічні, для кожного з домашніх. Підготуйте коротеньку цікаву розповідь про історію свята, подумайте про святкову програму та розваги, що в них зможе взяти участь уся родина. Відправляйте разом усі обов’язкові та, по змозі, додаткові молитви, разом читайте після них зикр (згадування Аллага).

Ми маємо гідно долати труднощі, що посилає нам Господь, і водночас дбати про безпеку для себе, своїх близьких та всього суспільства.

З прийдешнім святом Курбан-Байрам (Ід аль-Адха)! Нехай Боже благословення завжди буде над нами!

Муфтій Саід Ісмагілов