«Потрібен хоча б один офіційний імам-капелан»: доопрацювання закону України «Про військове капеланство»

09.09.2020

33

Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов, що також виконує служіння на передовій та у військових частинах як імам-капелан Управління військового капеланства мусульман України, та імам-капелан Євген Глущенко взяли участь у Нараді військових капеланів, що відбулася 8 вересня у Православній богословській академії на території Михайлівського собору (Київ). 

На порядку денному — доопрацювання закону України «Про військове капеланство», що охоплює питання духовно-релігійного забезпечення у Збройних силах України, вдосконалення капеланського служіння та міжрелігійної взаємодії самих капеланів.

Виступивши перед зібранням, учасниками якого були депутати Верховної Ради, представники Збройних сил України, Національної гвардії та Прикордонних військ, шейх Саід підкреслив, що існує потреба запровадити офіційну посаду принаймні для одного імама-капелана. Він розповів про діяльність Управління військового капеланства мусульман України, повідомивши, що останні 6 років капелани ВКМУ й він особисто здійснюють служіння на передовій та у військових частинах на волонтерських засадах — це ускладнює доступ військовослужбовців-мусульман до отримання духовної підтримки.

Новий закон має наблизити армію України до західних стандартів і надасть більше можливостей для духовно-моральної та душпастирської роботи капеланів серед українських військовослужбовців.