Різниця між Україною та РФ на прикладі ставлення до мусульман: інтерв’ю муфтія Саіда Ісмагілова турецькому телеканалу TRT

Повідомлення про помилку

User warning: The following module is missing from the file system: standard. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1156 of /home/fx341015/umma.in.ua/www/includes/bootstrap.inc).
24.09.2020

15

18 вересня муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов поспілкувався зі знімальною групою турецького державного телеканалу TRT. Журналісти приїхали до Ісламського культурного центру Києва фільмувати п’ятничну молитву, а потім записали годинне інтерв’ю з шейхом Саідом. Пан муфтій коротко сформулював тему розмови: «Ставлення до мусульман як маркер національної ідентичности».

Знімальну групу з Туреччини цікавила велика різниця між Україною та Росією у ставленні до мусульман та Ісламу. Зокрема, вони хотіли зрозуміти, чому в Росії безліч мусульманської забороненої літератури, а в Україні цього нема? Чому в Росії демонтують уже збудовані мечеті, а в Україні — ні? Чому в Росії купа заборонених організацій, а в Україні — ні? Чому в Росії страшенна ісламофобія, а в Україні — ні? І, нарешті, за що Росія ув’язнює мусульман Криму на 15–17 років, хоча звинувачені не вчинили ніякого злочину, а в Україні такого ніколи не було?

Шейх Саід переконаний, що ці незліченні «чому» в зародку руйнують міф про «братні народи»:

— Парадоксально, але ставлення до мусульман своєї країни, виявляється, може бути маркером національної ідентичности, що відрізняє свідомість українця від свідомости росіянина. Звісно, що в нас не все так гладко, але навіть з берегів Босфору дуже помітна різниця між Україною та Росією.

Муфтій визнав, що в Україні також є релігійні діячі та афілійовані з ними «проксі-науковці», що вже 28 років мріють утілити в Україні російські методи тиску на одновірців і весь час педалюють ісламофобію у владних кабінетах, лякаючи громадян мусульманами:

— Але життя довело, що в той час, як 24 роки шукали лиходіїв серед мусульман Криму, злодії прийшли з зовсім неочікуваної сторони, а мусульманам Криму, що навіть не перевищили швидкість під час керування автівкою, дають до 17 років ув‘язнення — ні за що!

Шейх Саід відзначив, що розмова вийшла цікавою. Він подякував турецьким журналістам і сказав, що з нетерпінням чекатиме на ефір.