Вітаємо захисників і захисниць із Днем захисника України!

14.10.2020

31

Шановні українці, брати і сестри! Від імені мусульманської громади країни вітаю всіх воїнів з Днем захисника України!

Удень і вночі чоловіки й жінки, християни, мусульмани, люди інших світоглядних позицій боронять нашу країну від підступного агресора. У ці складні часи Україна потребує героїв, що захистять нашу незалежність, нашу історію, мову та культуру, обстоять наші національні інтереси. Вони є поміж нас: тисячі чоловіків і жінок встали до зброї, відбивши наступ агресора, й цим здобули славу й пошану українців. Безліч військових медиків і парамедиків, капеланів, волонтерів, служб забезпечення несли й несуть свою службу чи служіння заради безпеки кожного українця.

Сьогодні з цього свята людей, що ціною власної безпеки, здоров’я, а подекуди життя заслужили називатися захисниками та захисницями України, деякі «маркетологи курця» та, що страшніше, педагоги намагаються ліпити щось на кшталт 23 лютого як «свята хлопчиків» — це не лише зневага до жінок, що боронять Україну, та «примазування» за статевою ознакою до цього дня чоловіків, які в жодній ролі до нього не причетні, а й просування наративу країни-агресора — держави-спадкоємиці радянських наративів.

Ми, українці різної національности й віри, маємо показати нульову толерантність до таких дій і не мовчати, коли «свято хлопчиків» нав’язує бізнес чи — тим паче! — заклади освіти. Найменше, що можна зробити для людей, які боронять нас під обстрілами — боронити їхнє високе звання від такого перекручування.

Велика повага захисникам і захисницям України й Божих благословінь!