Закликаємо відзначати Маулід ан-Набі добродійністю та просвітництвом

29.10.2020

97

У країнах ісламського світу уродини Пророка Мухаммеда (мир йому і благословення) здебільшого не є святом у загальному розумінні, але в місяць рабі аль-авваль (третій місяць ісламського календаря) активізується як культурно-просвітницька робота  релігійних громад, так і справи милосердя й доброчинности. Мусульмани згадують життя свого Пророка (мир йому і благословення), його місію та його великі цілі.

Українські мусульмани в цей період щороку ведуть активну просвітницьку роботу, поширюючи в суспільстві знання про пророка Мухаммада (мир йому і благословення), адже саме цього місяця народилася людина, завдяки якій з'явився Іслам як віровчення, що сьогодні має  понад 1,5 млрд послідовників у світі. 

— Маулід ан-Набі — важлива дата в календарі мусульман. Але як послідовники Ісламу мають ушанувати день, у який народився пророк Мухаммад (мир йому і благословення)? Святковою метушнею, не зважаючи на його глибокий сенс, чи справи цього дня повинні наповнювати серця ще більшою любов'ю до того, хто посланий до всього людства як «милість для світів»? — нагадує Олег Гузік, голова правління ДУМУ «Умма». — Для мусульман пророк Мухаммад (мир йому і благословення) — це приклад просвітництва й добрих справ, і тому ми відзначаємо Маулід, проводячи протягом усього місяця рабі аль-авваль просвітницькі заходи та практичні акції під загальною назвою «Мухаммад — милість для світів», втілюючи таким чином настанови Посланця (мир йому і благословення). Цього року через пандемію коронавірусної інфекції ми дещо обмежені в можливості збирати людей на масові заходи, тому більшість конференцій, семінарів, лекцій і круглих столів відбудуться онлайн, у режимі відеоконференцій.

Усі п'ятничні хутби (проповіді) в мечетях ДУМУ «Умма» будуть  присвячені постаті Пророка (мир йому і благословення); заплановано кілька семінарів для дорослої та дитячої авдиторії.  

У перших числах листопада (попередньо — 7.11.2020 р.) відбудеться онлайн-презентація нового видання — перекладу українською мовою книги «Життєпис пророка Мухаммада». Відеоконференція, на яку запрошують як мусульман, так і послідовників інших релігій, передбачає можливість поставити питання, поспілкуватися з організаторами та учасниками. Дітям також підготували подарунок: цими днями виходить друком дитяча книга «Мухаммед і ти». Її можна безкоштовно взяти у будь-якому Ісламському культурному центрі країни.

Щодо офлайн-заходів — їх проводитимуть в усіх ісламських культурних центрах країни з дотриманням протиепідемічних вимог: лекції з історії Ісламу, уроки Корану для різних вікових категорій, дитячі конкурси на знання біографії пророка Мухаммада (мир йому і благословення).

XXI Всеукраїнський конкурс читців Корану, що відбудеться в столичному Ісламському культурному центрі 14–15  листопада, вже вкотре підтвердить вірність мусульман України традиції заучування напам’ять і читання Корану, що існує понад чотирнадцять століть — від часів пророка Мухаммада (мир йому і благословення).  Саме завдяки цьому вдалося зберегти ісламську спадщину й донести до наших часів аяти Священної Книги без перекручень і пізніших змін.

У дні Мауліду зазвичай збираються для читання Корану, слухання розповідей про знаменні події, пов’язані з народженням пророка Мухаммада (мир йому і благословення), а також роздають милостиню нужденним. Українські мусульмани продовжують цю добру традицію, допомагаючи малозабезпеченим — при цьому підтримку надають не тільки одновірцям: щотижня волонтери-мусульмани готують гарячі обіди й годують безхатьків, допомагають постраждалим від пожеж, що охопили значні території на сході України, не припиняють піклуватися про підопічних інтернатних закладів і хоспісу.

До речі, завдяки пожертвам мусульман уже десятки родин, зокрема переселенців з окупованих територій, стали власниками худоби: отара зі 102 кіз розійшлася обійстями малозабезпечених, а днями ще дві родини з Новоолексіївки Херсонської области отримали «годувальниць».

Серед добрих справ і традиційне озеленення міст України та інші екологічні акції.