Імами-капелани долучилися до розробки Закону України «Про роботу військового капеланства»

03.12.2020

58

Імами з Управління військового капеланства мусульман України ввійшли до складу робочої групи, що працює над проєктом закону України «Про роботу військового капеланства» в Комітеті з питань національної безпеки, оборони і розвідки.

Закон, що над ним працюють уже не перший рік, має підтримати Збройні Сили України та інші силові структури службою духовних наставників — це підвищить ефективність діяльности капеланів та сприятиме результативності служби військових.

Як відомо, з початком війни на сході України ДУМУ «Умма» ініціювало створення Управління військового капеланства мусульман України, що очолив імам Сергій (Мурад) Путилін. Управлінню доручили опікуватися послідовниками Ісламу в лавах Збройних Сил, Національній Гвардії, в добровольчих батальйонах, у Державній прикордонній службі, тобто мусульманами — оборонцями Батьківщини.

— Під час розробки Закону про військове капеланство ми намагаємось офіційно та документально затвердити правові, організаційні та фінансові засади діяльности Служби військового капеланства, — каже  пан Мурад.

Як свого часу розповідав муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов, що також є капеланом, ефективності діяльности імамів-капеланів сприяє тісна співпраця з християнськими капеланами, що знають усю потрібну інформацію та всіляко допомагають духовним наставникам мусульман.