Завдяки MuslimeHelfen в ІКЦ Києва вкотре роздали продуктові набори нужденним

19.04.2021

41

В мечеті Ісламського культурного центра Києва за сприяння організації MuslimeHelfen з Німеччини відбулась добродійна акція: продуктовими наборами на місяць Рамадан забезпечили нужденні сім’ї мусульман. 

Як розповів муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов, такі акції вже давно стали традиційними й не тільки в Рамадан, але у священний місяць вони набувають особливого значення та смислу: мусульмани виявляють справжнє братерство та милосердя до ближніх, особливо до незаможних і немічних, літніх людей та дітей, до всіх, хто страждає, хворий чи слабкий.

За традицією, всяка важлива справа, надто пов’язана з допомогою, доброчинністю та милосердям, починається молитвою та читанням Корану. Шейх Саід прочитав усім 185-й аят сури «Аль-Бакара», що в ньому сказано про значення священного місяця та містяться настанови щодо посту в Рамадан. Присутні разом прочитали дуа за небайдужих одновірців та всіх тих, хто жертвує на добру справу.

Директор київського ІКЦ Ісмаїл Кади додав, що це перша, але далеко не остання акція підтримки малозабезпечених одновірців у нинішньому Рамадані: 

— Ми прагнемо в цей місяць забезпечити продуктовими наборами малозабезпечені родини мусульман у всіх міста, — а це кілька тисяч сімей, — самотніх стареньких та осіб з особливими потребами, переселенців з окупованих територій Луганської, Донецької областей та Криму. 14 квітня лише в Києві набори отримали 250 таких сімей, ще 150 великих пакунків із продуктами поїхали до Ново-Олексіївки, Дніпра, Львова та Запоріжжя.

За словами Ісмаїла Кади, завдяки пожертвам одновірців з Німеччини ці родини вже мають чим переривати піст протягом усього Рамадану: у великих пакунках по кілька кілограмів рису, гречки, борошна, макаронних виробів, цукор, чай, олія. А ще на кошти, зібрані небайдужими українськими послідовниками Ісламу, придбано фініки — щоб, за настановою Пророка (мир йому і благословення) іфтар у кожній оселі починався традиційно, з фініка.