Мусульмани України моляться за жертв депортації кримських татар

18.05.2021

15

Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов 18 травня, в роковини депортації кримськотатарського народу, коли не тільки Україна, а цілий світ згадує жертв геноциду, звернувся з молитвою до Всевишнього Аллага, попросивши Його бути милосердним до душ закатованих кривавими режимами мусульман, що загинули смертю мучеників.

У День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу духовний лідер українських мусульман на своїй сторінці в соцмережі «Фейсбук» поділився думками та почуттями:

«У цей день 1944 року тиранічний сталінський режим безжально відірвав від своїх домівок, могил пращурів, мечетей і рідної землі всіх кримських татар. Неможливо уявити той страшний біль і гіркоту страждань, поневірянь, які довелося пережити народові під час такого геноциду. Близько 200 тисяч осіб водночас позбавили батьківщини, половина депортованих загинула під час перевезення до Сибіру й Середньої Азії, а також у перші роки геноциду. Але попри важкі випробування кримськотатарський народ зберіг найголовніше: іслам, віру у Всевишнього Аллага, надію на перемогу й повернення до дому, а тому цей сильний народ переміг депортацію та повернувся до рідного Криму. Пам’ять про цей жахливий злочин, а також про загиблих під час депортації живе в серці кожного кримського татарина й кожного українця, якому не байдужа наша спільна Батьківщина».

Як наголошує муфтій, кримські татари, подолавши важкий шлях додому в ті часи, знову опинилися в надзвичайно складній ситуації: вони зазнають утисків, потерпають від репресій та переслідувань в окупованому Росією Криму. Мусульмани України моляться за всіх жертв депортації:

«Просимо Всемогутнього Аллага змилуватися над душами вбитих мусульман, закатованих кривавими режимами. Воістину, вони померли мученицькою смертю, тож відплати їм, Господи, за їхню віру своєю Божою винагородою! О Аллаг, зупини несправедливість і беззаконня на кримській землі, зміцни твоїх праведних вірних рабів, щоб відновилася справедливість, єдність і свобода! Амін!»