Студенти-політологи відвідали ІКЦ Києва

15.12.2021

155

Ісламські культурні центри України від початку свого існування підтримують добру багатолітню традицію: викладачі вищих навчальних закладів читають лекції та проводять практичні заняття з релігієзнавства не в аудиторіях вишів, а в ІКЦ. Студенти та їхні наставники переконані, що знання про релігію, віровчення ліпше здобувати в живому спілкуванні з послідовниками цього віровчення та з духовними лідерами релігійних спільнот, богословами. 

Не є винятком і Ісламський культурний центр Києва, де не раз приймали групи студентів із різних вишів — як світських, так і духовних. Заняття з ісламознавства тут проводили для студентів Києво-Могилянки (НаУКМА), Університета Грінченка, КНУ ім. Т. Шевченка, Університета Драгоманова, Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ тощо. Днями вкотре своїх студентів сюди привела професор Галина Саган — викладач Університета ім. Бориса Гринченка.

Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов прочитав гостям лекцію про історію ісламу в Україні, актуальні питання мусульманського сьогодення, відповів на численні запитання молоді. А глава правління ДУМУ «Умма» Олег Гузік розповів майбутнім політологам про історію створення управління, його структуру тощо. 

Відвідувачі завжди зазначають, що крім базових знань про історію ісламу та його сучасний стан, зокрема в Україні, про традиції та звичаї мусульманських народів, вони дізнаються й про створені прихожанами мечеті центру громадські організації, про добродійні рухи та соціально-значущу діяльність мусульман Києва та їх одновірців по всій Україні: це і просвітницька робота, спрямована на боротьбу з ксенофобією та расизмом у суспільстві, і збереження, розвиток культури народів ісламського світу, і інформаційна складова.

У бесіді з гостями муфтій розповів про зусилля активістів, волонтерів мусульманських організацій, прихожан мечетей для допомоги співгромадянам. Відсоток послідовників ісламу серед громадян України не такий і й велика, а проте вони знаходять можливості для допомоги тим, хто цього потребує — без огляду на релігійну та етнічну приналежність. Дізналися студенти і про інші напрямки роботи: правозахисний, просвітницький, профорієнтаційний, екологічний.

За традицією гостям влаштували екскурсію ісламським культурним центром. Студенти побували в мечеті, дізналися про правила її відвідування та особливості внутрішнього простору, обов’язкові для всіх мечетей у світі, а ще побачили інші приміщення: бібліотеку, класи гуманітарного ліцею «Наше майбутнє», жіночий відділ.

Професор Галина Саган подякувала шейху Саіду за змістовну лекцію.

«Як показала розмова, запитання та дискусія, які зав’язалися після лекції муфтія Саіда, візит був надзвичайно корисним для нашої студентської молоді, яка ще трохи, й буде визначати напрями політичного розвитку України. Щиросердечно дякую муфтію за цікаву й таку необхідну лекцію!» — написала пані Саган на своїй фейсбук-сторінці.