Муфтій ДУМУ «Умма» — до мусульман усього світу: «Не будьте прибічниками злочину, який є великим гріхом перед Всевишнім Аллагом!»

16.03.2022

220

Муфтій Духовного управління мусульман «Умма» Саід Ісмагілов у відеозверненні закликав мусульман цілого світу не ставати частиною путінського задуму знищення України. 

«Наша країна вже понад два тижні потерпає від російської агресії, від обстрілів і бомбардувань наших мирних міст гинуть люди… І я як муфтій і як людина, що має перед Всевишнім Аллагом відповідальність і право, хочу звернутися до мусульман цілого світу. Нам стало відомо, що злочинний російський путінський режим бажає вербувати найманців із різних країн, щоб використовувати їх у війні проти України. Я закликаю мусульман світу, з усіх країн абсолютно: по-перше, не ставати на бік злочинця, агресора, нападника; не ставати на бік Росії, яка вбиває нас і напала на нашу країну — на нашу вільну і незалежну Україну, де мусульмани жили щасливо та вільно, вільно сповідували іслам! Ми — повноцінні громадяни нашої країни й тепер потерпаємо від російської агресії. Не будьте прихильниками та прибічниками цього злочину, що є великим гріхом перед Всевишнім Аллагом!» — застерігає духовний лідер українських мусульман.

Водночас шейх Саід звернувся до одновірців у цілому світі з закликом підтримати Україну в будь-який спосіб:

«Я закликаю мусульман світу, щоби ви ставали на бік України, допомагали нам своїми молитвами, своїми пожертвами, своєю підтримкою, бо це дуже важливо для нас!»

Муфтій ДУМУ «Умма» звернувся і до тих закордонаних послідовників ісламу, зокрема до найманців із Близького Сходу, що зголосилися взяти участь у російської окупації України: 

«Це не принесе вам ані якої радості, ані якого щастя, і це не принесе вам прибутку, а буде великим гріхом і злочином!»

Він запевнив, що мусульмани України вже стали на захист свої землі та боронитимуть її, в тому числі від іноземних найманців.

«І я прошу Всевишнього Аллага, щоб Він утримав усіх найманців, передусім мусульман, і всіх людей від такої великої помилки! Не будьте злочинцями проти України! Будьте людьми миру, справедливості та добра! Ассаляму алейкум, шановні брати і сестри!» — завершив звернення побажанням миру лідер українських мусульман.

Тим часом шейх Аль-Азгару (Єгипет) Ахмад ат-Таїб, найвищий духовний авторитет у країні закликав підтримати Україну — його заяву поширив муфтій ДУМУ «УММА» у Фейсбуці.

«Ми бачимо, як українські мирні громадяни залишають свої домівки в пошуках безпеки, що є справжнім випробуванням нашої людяности. Я закликаю міжнародну спільноту збільшити допомогу Україні та сприяти припиненню війни! Прошу Всевишнього Аллага допомогти невинним швидше повернутися додому», — сказано в дописі.

Росія продовжує військове вторгнення в Україну, розпочате 24 лютого 2022 року за наказом Володимира Путіна, що називає цю війну «спеціальною військовою операцією на Донбасі». Війська РФ продовжують завдавати ударів по населених пунктах у багатьох регіонах країни та не залишають спроб захопити їх. Українська армія та загони територіальної оборони чинять завзятий опір.