«Мусульмани та християни повинні разом стояти на захисті України» — муфтій ДУМУ «Умма» Мурат Сулейманов

14.10.2022

111

5 жовтня у Львівській православній богословській академії відбувся круглий стіл «Християнство та іслам у сучасній Україні: діалог в умовах війни та ключові вектори співпраці». Захід організований за сприяння Центру міжрелігійного та міжконфесійного діалогу «Лібертас».

Мурат Сулейманов, в. о. муфтія ДУМУ «Умма», розповів учасникам про основні принципи діалогу та його можливість між ісламом і християнством. У своїй доповіді він наголосив на ролі мусульманської громади як невіддільної частини українського народу та підкреслив важливість міжконфесійної солідарности на рівні громад, висловлення спільних поглядів на війну в Україні та на обов'язок захисту Батьківщини.

Коментуючи зустріч, шейх Мурат зауважив, що декан Львівська православна богословська академія (ЛПБА) ієромонах Кипріан (Лозинський) вельми відкритий і навіть активно використовує у своєму служінні TikTok як засіб комунікації з вірними — це, зокрема, й було причиною такого теплого ставлення до гостей-мусульман:

— Нас як представників мусульманської громади Львова у Православній богословській академії прийняли найкращим чином. Під час дискусії ми знайшли багато спільного між Кораном і священною книгою християн, Євангелієм. А ще студенти академії зацікавилися недільними уроками, що ми проводимо у стінах нашого ісламського культурного центру, та навіть обіцяли навідатись.

Після доповідей обговорення тем продовжили в дискусії за кавою. За словами в. о. муфтія, розмова тривала близько трьох годин. Студенти ставили багато питань, на які відповідали як християни, так і мусульмани. 

Наприкінці спілкування доповідачі дійшли висновку, що 80% питань мають схожі відповіді в обох релігіях.

Участь у заході взяла і представниця мусульманської громади Львова, історикиня Аліна Мартинова. Свою доповідь вона присвятила відносинам України з ісламським світом в історичній ретроспективі та в державотворчому ракурсі.