Муфтій ДУМУ «Умма» взяв участь в іфтарі з Президентом

10.04.2023

119

У першому офіційному іфтарі з Президентом України Володимиром Зеленський, взяли участь мусульманські духовні лідери. Зокрема, захід відвідав муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Мурат Сулейманов.

За словами президента, Україна вдячна мусульманам нашої держави та всій мусульманській спільноті світу — усім, хто однаково з українцями прагне миру й захисту від зла.

— Усі ми об’єднані вірою, і нам, напевно, не дано знати всього шляху, який попереду, але ми всі впевнені в одному: нас не зламати, не роз’єднати й не стерти. Особливо наше головне — не стерти наші цінності, бо ми йдемо з повагою заради єдности й ради свободи. Ми довіряємо тому, хто дав нам це головне, хто дав нам життя, й віримо, що прийде день, коли Він дасть нам і перемогу, — сказав президент.

Муфтій Мурат Сулейманов переконаний, що запорука успішної країни — народ, що визнає та поважає інші культури та звичаї:

— Для української спільноти мусульман це історична подія. Я дуже вдячний Офісу Президента, а також представництву ОП в АРК. Такого роду зустрічі демонструють неабияку солідарність з релігійною меншиною України. Українська держава об’єднує різних за вірою, але рівних перед Всевишнім. 

Володимир Зеленський, звертаючись до присутніх, запевнив, що Україна цінує кожну людину й релігійну громаду, виявляє свою повагу й солідарність.

Наприкінці зустрічі шейх Мурат відзначив важливу річ:

— Під час перегляду паном президентом фотовиставки з військовими-мусульманами, зокрема світлини, де вони стояли біля мечеті в Бахмуті (до моменту її зруйнування російськими окупантами. — Ред.), він сказав, що бачив становище цієї мечеті, пообіцявши присутнім: «Ми відбудуємо». Іншааллаг, коли закінчиться війна, ми нагадаємо нашому президенту. 

Шейх Мурат подарував президентові на згадку про подію переклад смислів Корану українською мовою.