Мурат Сулейманов взяв участь у заходах, присвячених річниці депортації кримських татар
Духовне управління мусульман України «Умма» взяло активну участь у вшануванні пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу. Муфтій Мурат Сулейманов, а також активісти організації долучилися до низки заходів у день 18 травня.
Шейх Мурат узяв участь у заході-перформансі «Плинність пам’яті», що відбувся на території Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія терору» у Львові.
Автор ідеї — український художник, живописець, Влодко Кауфман. Митець виклав на білих аркушах паперу різні втрачені речі, що ними люди користуються в побуті: частину дверного замка, прикраси, окуляри, ложки, замки тощо.
Учасниками заходу серед інших були заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, представники департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА, активісти кримськотатарської громади.
Мурат Сулейманов прочитав дуа за загиблих у депортації та помолився за перемогу в боротьбі, що веде нині весь український народ.
— Ми повинні пам’ятати свою історію, навіть якщо вона болісна, — підкреслив муфтій.
У День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу шейх Мурат побував на ще одному меморіальному заході, організованому музеєм «Територія Терору». Цього разу сюди, зокрема, завітали учні львівської школи № 87, активні учасники учнівського парламенту Галицького району.
Василь Дорош, начальник відділу релігій та національностей Львівської обласної державної військової адміністрації, висловив свої співчуття кримськотатарському народу й побажав, щоб усі депортовані та всі, хто сам мусив виїхати з рідного дому, зміг нарешті повернутися.
У рамках заходу відбувся показ відеоматеріалів за участи спікерів — кримськотатарських активістів Амета Бекірова й Тимура Канатаєва.
Муфтій ДУМУ «Умма» помолився за жертв депортації, наголосивши, що дуже важливо пам’ятати цю трагічну дату:
— Українці і кримські татари — це миролюбні, дружні народи. Ми вшановуємо всіх, хто постраждав від цієї ганебної операції. Таких сторінок в історії українського народу дуже багато. Але всі ті, хто це чинив, повинні пам’ятати, що за свої злочини потрібно відповідати. Кримські татари є невіддільною складовою української держави.
Протягом пам’ятного вечора діяла виставка картин художника Рустема Емінова.
Молодь, що взяла участь у заході, мала змогу не тільки послухати історії очевидців депортації, а взяти участь у майстер-класах з виготовлення кам’яної вишиванки разом з майстринями з Нової Каховки та головного жіночого кримськотатарського убору під назвою фес з Ділярою Бекіровою.