Імам Хамза Іса взяв участь у молитовному сніданку на Одещині
25 травня в Будинку прийомів Одеської обласної ради відбувся молитовний сніданок з духівництвом.
На запрошення голови Одеської Військової Адміністрації Олега Кіпера до заходу долучився імам мечеті одеського ІКЦ «Аль-Масар» Хамза Іса.
Такі зустрічі для Одещини стали доброю традицією. Понад 20 представників різних конфесій взяли участь у зустрічі з головою ОВА.
Під час сніданку присутні обговорювали форми співпраці, зокрема допомогу ВПО, психологічну та духовно підтримку населення в умовах війни.
Голова ОВА зазначив, що в цей час як ніколи важлива єдність:
— Наша Одещина є домівка для людей понад 130 національностей та близько 40 конфесій. Споконвіку одеський регіон славиться своєю мультикультурністю та багатогранністю. Сьогодні разом з головою Одеської обласної ради мали зустріч із духівництвом: представниками різних релігій та конфесій, що опікуються сотнями й тисячами своїх прихожан, які під ударами російських ракет і снарядів моляться, трудяться та захищають найцінніший дар Божий — життя на нашій землі, права людей та їхню гідність.
Також на зустрічі порушили тему зручного пересування Одещиною: в деяких випадках у релігійних діячів виникає потреба перетинати кордон чи швидко дістатися певного місця. Як відомо, після 24 лютого кількість блокпостів значно збільшилася, й через це виникають певні труднощі. Про це, зокрема, розповів імам Хамза Іса, що представляв мусульман Одещини:
— Ми як представники духівництва під час виконання своїх обов'язків перед громадою та перед Всевишнім маємо певні труднощі. Наприклад, на блокпостах можемо витрачати багато часу, очікуючи в чергах. Ми були б дуже вдячні за сприяння та допомогу влади в цьому питанні. Можливо, якась окрема черга… З таким запитом ми звернулися до пана Кіпера.
Відповідь на такий запит присутні отримали негайно. Олег Кіпер повідомив, що цим питання уже займаються та розробляють варіант з електронною чергою саме для таких ситуацій:
— Ми всі розуміємо, що час у деяких випадках критично важливий, тож ми шукаємо варіанти розв’язання цієї проблеми. Один із варіантів — це електронна черга, де представники духівництва мали б змогу за потреби стати в неї онлайн.