Вони не відчуватимуть голоду у ночі Рамадану: акція допомоги вимушеним переселенцям у київському ІКЦ
Півсотні родин вимушених переселенців із зони АТО і Криму, які проживають у Києві і передмісті, тепер не доводиться щоденно думати, чи матимуть вони їжу для розговіння. ДУМУ «Умма» й Ісламський культурний центр Києва допомогли вирішити цю проблему, подарувавши кожній родині чималий запас продуктів харчування. До складу продуктових наборів, кожен з яких важив 60 кілограмів, увійшли олія, борошно, цукор, різні крупи, сухофрукти, тощо. Цього має вистачити на увесь Священний місяць.
Кошти на придбання продуктів зібрано завдяки пожерствам прихожан ІКЦ і допомозі благодійної організації Qatar Charity.
На жаль, можливості благодійників були обмеженими, а тому організаторам заходу довелося робити нелегкий вибір. Справа в тім, що усі переселенці розпочинають життя практично «з нуля», адже вивезти багато майна у валізі, тікаючи від окупації й озброєних терористів, неможливо. Людям доводиться майже усі зароблені кошти витрачати на оренду житла, відмовляючи собі практично в усьому. Але багатодітним родинам і тим, хто за якихось обставин втратив годувальника, живеться найважче, адже часто вони відчувають потребу у найелементарнішому. Тому, врешті, кошти вирішили спрямувати на допомогу саме таким родинам.
«Ми вітаємо всіх зі священним Рамаданом — місяцем, у період якого Всевишній Аллаг послав священний Коран і наказав мусульманам дотримуватися посту вдень, молитися вночі і робити багато добрих справ, — розпочав своє привітання під час відкриття зібрання муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов.
«Сьогодні духовне управління мусульман України «Умма» запросило вас для того, щоб роздати пожертву, яку наші брати-мусульмани придбали для своїх братів і сестер-одновірців», — продовжив пан Ісмагілов.
Шановний муфтій попросив у Всевишьного благословення для всіх багодійників, які не залишилися осторонь чужої біди, а також побажав усім присутнім радості і щастя у цьому благословенному місяці.
Переселенці розчулено дякували, адже, за їх словами, в ІКЦ ставляться з розумінням до їх скрутного становища і завжди готові допомогти. А тепер їм ще й не доведеться хвилюватися про те, яким чином забезпечити свої родини їжею протягом усього місяця.
Мусульманин завжди повинен намагатися допомогти тим, хто опинився у скротному становищі, але у період Рамадану така допомога стає обов’язком, адже це час милості і щедрості. У хадисі сказано: «Хто нагодує людину, яка постувала, — отримає таку ж винагороду, не забравши при цьому нічого від винагороди того, хто дотримувався посту». Саме тому в Ісламських культурних центрах і мечетях ДУМУ «Умма» віряни накривають столи для спільних іфтарів, щоб навіть незаможні одновірці, які прийшли на молитву, чи випадкові гості мечеті мали можливість вдовольнити не лише потреби душі, але й потребу тіла у повноцінному харчуванні після довгого дня посту.