Рамадан у Львові: спільний іфтар як засіб для налагодження міжрелігійного діалогу
Греко-католицькі священики і їх підопічні, люди з особливими потребами, двічі завітали на іфтар до львівського ІКЦ. Прийшовши заздалегідь, ще до заходу сонця, у супроводі отця Маріоне з Італії й отця Юрія вони спостерігали за тим, як мусульмани переривають піст водою і фініками, виконують вечірню молитву. Потім їх як шанованих і дорогих гостей запросили на трапезу.
Гості прагнули ознайомитися не лише з кулінарними витворами послідовників ісламу. Їх цікавили особливості дотримання посту у мусульман, а також духовне наповнення Рамадану. На усі ці запитання радо відповідали імам Мурат Сулейманов, директор Центру Алан Декурі, а також інші віряни, які зібралися у мечеті того вечора.
А розпочиналося усе так: львівські мусульмани на знак вдячності греко-католикам, які прийшли розділити з ними радість урочистого відкриття Ісламського культурного центру імені Мухаммеда Асада (вул. Авраама Лінкольна, 29а), також не забарилися з візитом до своїх сусідів.
Познайомившись ближче, вони дізналися, що у Львові діє чоловічий монастир отців-оріоністів свв. Петра і Андрія, монахи якого опікуються парафією Божого провидіння на вул. Авраама Лінкольна, 12, а також майстернею для людей з особливими потребами й ораторією для дітей, у якій вони можуть цікаво проводити позашкільний час.
Тож із наближенням Рамадану мусульмани запросили оріоністів і їх підопічних розділити з ними іфтар — вечерю-розговіння, і зраділи, коли ті радо погодилися. Усього у групі налічується близько півтора десятка людей із особливими вадами, які малюють, вишивають, займаються іншими видами творчості. На жаль, через пізній час розговіння жодного разу не вдалося прийняти усю групу — родичі забирали їх додому.
Але послідовники ісламу не втрачають надії пригостити усіх, адже Рамадан добігає кінця, і званий обід можна буде влаштувати у більш зручний для гостей час. Ідею вже підтримали отці-оріоністи: Роман, Юрій, Флавіо і Маріоне.