Муфтій ДУМУ «Умма» прийняв учасників міжнародної конференції Interdiac

10

photo_2018-10-10_13-09-04В Ісламському культурному центрі Києва гостей зустрічають щодня. Це й групові екскурсії, і відвідини студентами релігійних і світських вишів, і візити представників інших релігійних організацій, церков. Ось і вівторок, 9 жовтня, не став винятком: на вул. Дегтярівську, 25а знов завітали гості. Кількадесят учасників Міжнародної конференції з дияконії та соціального служіння, зібраної Interdaic і Місійним союзом євангелічних громад України (МСЄГУ), зокрема лютеранською громадою св. Мартіна (Київ), прийшли не просто на екскурсію, а дізнатися про соціальну роботу мусульман та обмінятися досвідом міжрелігійної, міжконфесійної співпраці.

У конференції, крім наших співвітчизників, узяли участь представники практично з photo_2018-10-10_13-09-01усіх країн Європи: Німеччини, Фінляндії, Франції, Швеції тощо.photo_2018-10-10_13-08-59

Гостей прийняв особисто муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов. Він розповів про мусульманські волонтерські рухи та організації, що входять до Всеукраїнської асоціації «Альраід», їхню добродійну, просвітницьку, екологічну діяльність, про численні програми підтримки малозабезпечених і вразливих верств населення, а також про виникнення та поширення Ісламу на території України.

Щодо міжрелігійного та міжконфесійного діалогу, то шейх Саід зауважив: це не тільки зустрічі та декларації, а реальна співпраця. Адже в Україні є великий простір для спільних добрих справ, починаючи з допомоги вимушеним переселенцям, підтримки українських вояків на фронті та в шпиталях, удів, сиріт, хворих до опікування самотніми старими, сиротинцями, приготування й роздавання їжі безхатнім, безплатної донації крові — всього не злічити.

— Попри те, що різні релігії мають своє віровчення та релігійну практику, я бачу, що є три галузі, де ми співпрацюємо: захист і популяризація морально-етичних цінностей, спільних для християн, мусульман і юдеїв. Це й добродійні програми, проекти, волонтерство. Третя — оборона й проповідь інтересів нашої країни. Наша співпраця — найкращий приклад дружби та взаємної поваги не лише для громадян України, а й для цілого світу. Спільна добра справа може об’єднати суспільство та запобігти виникненню ворожнечі, антисемітизму, ісламофобії, християнофобії, — висловив свою думку муфтій.

Саід Ісмагілов зауважив, що найбільшої допомоги нині потребують вимушені переселенці з окупованих територій, і серед них багато послідовників Ісламу. Саме цій категорії допомагають здебільшого одновірці — українські та з-за кордону, — наприклад, у рамках програми «Тепла допомога» спільно з німецькою організацією Muslimehelfen.

Нагадаємо, цього року муфтій ДУМУ «Умма» очолив Всеукраїнську раду релігійних об’єднань (ВРРО).

Довідка: Interdiac — Міжнародна академія дияконії та соціальної дії в Центральній та Східній Європі (International Academy for diaconia and social action in Central and Eastern Europe) — створена 2008 року неприбуткова організація, що має 14 партнерських організацій у Європі з офісом у Чеському Тешині — прикордонному чеському містечку в трикутнику трьох країн: Чехії, Словаччини та Польщі.