Муфтій ДУМУ «Умма» гостював у вихованців дитячого центру «Къырым аилеси»

19

44508705_996020740585968_5008468085212971008_nМуфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов, відгукнувшись на запрошення голови ГО «Кримська родина» («Къырым аилеси-Qirim ailesi») Аніфе Куртсеїтової, відвідав дитячий центр цієї громадської організації. В тому, що на зустріч з вихованцями центру запрошено духовного лідера українських мусульман, немає нічого дивного, бо релігійна належність — один із важливих чинників, що не дозволяв у минулому й не дозволяє нині втратити самоідентифікацію представникам кримськотатарського народу — корінного народу України, що через імперські амбіції Росії протягом усієї своєї історії зазнавав утисків, депортацій та репресій, але зміг зберегтися. Утім і сама ця зустріч не унікальна: юні кримські татари часто зустрічаються з муфтієм. Як каже керівниця центру, шейх Саід — «великий друг» цієї організації.

Вихованці центру змогли безпосередньо поспілкуватися з гостем, ставили йому безліч питань — дотичних до суто релігійної тематики й повсякденного буття, цікавилися поглядами муфтія на процеси в суспільстві.

44546829_996020710585971_7358642028869058560_nРазом з муфтієм ДУМУ «Умма» вихованців Центру «Кримська родина» відвідала й представниця української діаспори в Канаді Ліанна Макух, що розповіла, як в канадському Торонто українська та кримськотатарська діаспори працюють у тісній взаємодії.

Як поділилася на своїй сторінці в Facebook керівник центру Аніфе Куртсеітова, зустріч зацікавила дітей, і вони не бажали розставатися з гостями:

«Практично щотижня у нас в дитячому центру цікаві гості! На цьому тижні були раді зустрічі з представницею української діаспори Канади Ліаною Макух, а також з великим другом нашої організації — шановним муфтієм Духовного управління мусульман України [«Умма»] Саідом Ісмагіловим. Ліанна розповіла, як вони зберігають у Канаді традиції свого народу, з цікавістю ознайомилася з роботою нашого центру. Вкотре переконалися, що у нас дуже багато спільного — у наших двох народів, українців і кримських татар. У пам'яті — біль геноциду, боротьба за спільні ідеї та цінності. У Торонто кримськотатарська та українська діаспори працюють дуже злагоджено, багато гарних ідей, сподіваємося разом з Elvira Saale (кримськотатарська діаспора Торонто. — Ред.) теж долучитися до їх реалізації. А шановного шейха Саіда наші діти не відпускали дуже довго, розмова вийшла дуже цікавою та пізнавальною. І навіть нам, дорослим, було цікаво! Дякуємо за таку увагу і турботу! Чекаємо на нові зустрічі!»

Нагадаємо, громадську організацію «Кримська родина» («Къырым аилеси-Qirim ailesi») створено 2014 року з метою збереження культурної, традиційної та мовної самобутності корінного народу Криму. Понад 80 дітей кримських переселенців відвідують лекції з історії Криму, кримськотатарської мови та літератури. Крім цього, діти опановують мистецтво національного кримськотатарського танцю та вокалу. Вихованці центру були лауреатами всеукраїнських конкурсів і фестивалів, виступали перед глядачами України та світу. Від початку свого існування «Къырым аилеси» не обмежувалася тільки культурно-просвітницькою діяльністю: без участі її членів не відбувається жодна акція на підтримку сімей кримських політв'язнів або на захист прав людини в Криму.