Звернення Ради з фатв та досліджень ДУМУ «Умма» з приводу терактів у Новій Зеландії

19.03.2019

55

У п’ятницю, крім висловлювання співчуття постраждалим, родинам і близьким загиблих, ДУМУ «Умма» скликало надзвичайне засідання членів Ради з фатв та досліджень для реагування на теракти у двох мечетях міста Крайстчерч у Новій Зеландії.

За результатами засідання оприлюднено Звернення, повний текст якого наводимо нижче:

Сьогодні світ прокинувся від страшних новин про криваву різанину, підлий терор, який було спрямовано на беззахисних прихожан двох мечетей у Новій Зеландії під час молитви у священний день п’ятниці. П’ять десятків людей загинули, кількадесят отримали поранення, серед них і діти.

Убивця знову і знов повертався до тіл своїх жертв у різних куточках мечеті, щоб переконатися, що мета досягнута, що вони мертві. Він вів пряму трансляцію свого злочину понад 15 хвилин, ніби це якийсь фільм, шокувавши все людство.

Духовне управління мусульман України «Умма» засуджує цей терористичний акт і висловлює співчуття сім’ям загиблих та всьому народові Нової Зеландії. Ми сумуємо разом з вами та просимо в молитвах до Всевишнього про милість, прощення тих, хто загинув мученицькою смертю, та про якнайскоріше одужання поранених; ми просимо Господа про мир в усіх куточках планети.

Цінуємо непримиренну позицію влади Нової Зеландії щодо цього терористичного нападу та закликаємо якнайскоріше провести повне розслідування злочину, виявити всіх причетних — організаторів та виконавців. Ми також сподіваємося, що новозеландське суспільство й далі виявлятиме небайдужість до цієї справи, до перебігу розслідування та долі жертв.

Ми вимагаємо об’єднання зусиль міжнародної спільноти у справі подолання тероризму та його причин, також вимагаємо припинення політики подвійних стандартів щодо терористичних актів залежно від особи виконавців.

Постійні спроби надати тероризмові винятково «ісламського» характеру через вчинення деяких нападів людьми, що називають себе мусульманами, кидає тінь підозри на всіх послідовників Ісламу — релігії, що не просто не схвалює терористичні напади, а й категорично їх засуджує, — і саме через це останнім часом почастішали випадки агресії проти невинних мусульман.

Життя людини, незалежно від її віри, недоторканне, заслуговує на повагу та захист. Протиправний замах на будь-яку людину, незалежно від її походження чи віровизнання, потребує нагальних, рішучих дій. Всевишній застерігає людей:

«Хто вб’є живу душу не за душу (не за вбивство) і не за злочин (не за тяжкий злочин, що за нього законний суд може призначити смертну кару), той (за ступенем скоєного гріха) наче вбивця цілого людства» (Коран, 5:32).

Для людей, що мислять, уже давно очевидно: будь-які заяви, сповнені неприязні та залякування представників певної національності, раси чи релігії, породжують ненависть і насильство проти невинних людей — представників цієї національності, раси, релігійної групи чи проти тих, хто просто видався негідникам схожим на «типового представника» цієї групи, як це було у випадках ісламофобських нападів на… сикхів — бо нападник не побачив відмінності!

Терор не має релігії — це грубе перекручування різних віровчень і людської моралі.

Ще раз закликаємо мусульман України до зваженості та обачності, щоб не піддатися на провокації. Просимо вас, брати й сестри, довіряти правоохоронцям і звертатися до них у разі потреби, за найменшого натяку на небезпеку.

Нас непокоять дедалі частіші вияви мови ворожнечі та ненависті в цілому світі — закликаємо політиків і провідні ЗМІ переглянути свою риторику. Сподіваємося, що мудрість і загальнолюдські цінності таки візьмуть гору.

Закликаємо всіх імамів та проповідників говорити про ці страшні злочини в п’ятничних проповідях та старанно доводити до людей знання про принцип недоторканності життя в Ісламі, незалежно від віровизнання, расового чи етнічного походження. Закликаємо всі ісламські центри та організації не просто засудити цей злочин, а й говорити про неприпустимість бути агресором — говорити цілий час, невтомно, щоб ніхто не мав виправдання через те, що «не почув» чи «пропустив».

Рада з фатв та досліджень ДУМУ «Умма», 15 березня 2019 року