Муфтій Саід Ісмагілов зустрівся з новообраним Президентом України Володимиром Зеленським

02.05.2019

300

2 травня муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов разом із муфтієм ДУМК Айдером Рустемовим та очільником ГСВА «Альраід» Сейраном Арифовим узяв участь у зустрічі мусульманських духовних лідерів із новообраним Президентом Володимиром Зеленським.

Пан Зеленський по черзі надав слово учасникам зустрічі, і муфтії ДУМУ «Умма» та ДУМК скористалися з цієї нагоди, щоб розповісти про арешти та переслідування мусульман на окупованих територіях — у Криму та в ОРДЛО.

Шейх Саід розповів і про активну участь мусульман у захисті свободи, єдності та територіальної цілісності України, про роль громад свого духовного управління в розбудові громадянського суспільства в Україні, активну добродійну діяльність та про відкритість до міжрелігійного діалогу й участь у такому діалозі вже понад десятиліття.

— Україна — потужна, міцна й сучасна держава, яка потребує консолідації суспільства, розвитку міжрелігійного діалогу. Ми всі зацікавлені у мирі та у збереженні прав і свобод громадян України, представників різних культур, віросповідань та конфесій, — заявив шейх Саід.

Пан Зеленський запевнив учасників зібрання у своїй відкритості до співпраці та закликав мусульманських духовних лідерів посприяти в підтриманні зв’язків із населенням окупованих територій та з мусульманськими країнами. Він підкреслив, що в рамках наданих Конституцією повноважень робитиме все, щоб Україна зберегла свою інвестиційну привабливість для закордонних партнерів, та сприятиме залученню нових інвесторів.

Шейх Саід подарував новообраному Президентові переклад Священного Корану українською мовою (перекладач — Михайло Якубович. — Ред.), а також глазурований декоративний таріль — роботу відомого кримськотатарського кераміста Рустема Скибіна.