«За рік ставлення до мусульман трохи покращилося» — круглий стіл зі взаємин релігій та влади в Україні

18.11.2019

77

14 листопада муфтій Саід Ісмагілов узяв участь у черговому засіданні круглого столу «Релігія і влада в Україні: проблеми взаємовідносин», влаштованому Центром Разумкова та Фондом Конрада Аденауера в Україні. У заході взяли участь представники основних релігійних громад України та понад 50 експертів у царині державно-церковних відносин.

Учасники дізналися результати найновішого соціологічного дослідження, згідно з яким за рік, що минув, ставлення українців до мусульман трохи покращилося, й пан муфтій звернув на це увагу шановного зібрання:

— Це дуже корисне щорічне дослідження. Нам, релігійним організаціям, воно корисне, щоб подивитися на себе очима українців, що не є нашими прихожанами — що сповідують інші релігії або не сповідують ніякої. Я <...> радий бачити, що за результатами останнього дослідження ставлення до мусульман покращилося: на 3,3% українці стали ставитися позитивніше, ніж минулого року; на 4,4% зменшився рівень негативного ставлення до мусульман.

Отже, думка наших співгромадян про Іслам і мусульман змінюється, але все одно лишаються фактори, що негативно на неї впливають, і шейх Саід уважав за потрібне їх озвучити:

— Мусульмани України не злочинці, нічого поганого не робили — то я можу зробити висновок, що таке (негативне. — Ред.) ставлення зумовлене негативним інформаційним фоном, а також медійним висвітленням так званого «ісламського тероризму». Себто люди ставляться до Ісламу та мусульман негативно не через те, що роблять загалом мусульмани України, а через медійну картинку, що створює узагальнений негативний образ мусульман на основі поведінки окремих так званих «представників Ісламу». Коли десь роблять злочини якісь особи, що прикриваються Ісламом, негатив від цього відбивається на всій мусульманській спільноті, зокрема й в Україні.

Засобом виправлення ситуації шейх Саід бачить позитивну та продуктивну діяльність для суспільного добра, зокрема, але не винятково, просвітницьку:

— Нам треба робити більше добрих та корисних справ для наших співгромадян, більше інформувати про Іслам та мусульманську культуру, щоб українці позитивніше ставилися до мусульман і сприймали нас як своїх друзів, братів, співгромадян, адже ми є одна, єдина українська політична нація. Нам усім разом належить боронити й розбудовувати Україну.