Духовні настанови Президентові напередодні чергового етапу перемовин

06.12.2019

66

Увечері 4 грудня Президент України Володимир Зеленський закликав до себе релігійних лідерів країни, щоб почути їхні настанови напередодні дуже важливої та складної зустрічі в «нормандському форматі». Розповідаючи про подію муфтій Саід Ісмагілов зазначив, що говорили присутні по черзі, та тезово переказав власний виступ:

— Я у своєму зверненні зауважив, що, по-перше, ми бажаємо йому (Президентові. — Ред.) мудрости, великого терпіння, бо це дуже важливі перемовини, важлива зустріч, на яку дивиться вся Україна та українці з діаспори, та весь світ. Що закликаємо пана Президента до найголовнішого: щоб він як Гарант Конституції захищав національні інтереси України. Ми, своєю чергою, молитимемося за успіх у цих перемовинах.

Шейх Саід також зазначив, що Крим і Донбас — це Україна, і що церкви та релігійні організації підтримують традиційну родину, яка складається з чоловіка та дружини.

За словами пана муфтія, йому дуже сподобався патріотичний настрій релігійних лідерів. Майже всі говорили про національні інтереси України, українські Крим і Донбас, переслідування вірних різних конфесій на окупованих Росією територіях, зокрема згадали судові рішення про конфіскацію в церков і релігійних громад культових будівель, як, наприклад, Кафедрального собору ПЦУ в Сімферополі.