Міністерство культури — про «облаву» біля мечеті: «Ми розуміємо обурення мусульман та хочемо запевнити у своїй підтримці»

03.02.2020

100

Радник Міністра культури Денис Коляда взяв участь у брифінгу ДУМУ «Умма» щодо облави на можливих нелегалів, проведеної спільно Національною поліцією та ДМС 31 січня — у п’ятницю, коли правовірні поспішали до мечеті на молитву. Пан Коляда зачитав офіційне звернення Міністерства культури, молоді та спорту з цього приводу

«Стаття 5 Закону України „Про свободу совісті та релігійні організації“ говорить наступне:

„Держава захищає права і законні інтереси релігійних організацій; …бере до відома і поважає традиції та внутрішні настанови релігійних організацій, якщо вони не суперечать чинному законодавству“.

В світлі цих слів хочемо висловити свою позицію щодо останніх подій.

В п’ятницю, 31 січня, в період з 12-ї по 14-ту годину працівниками Державної міграційної служби України проводилася перевірка документів людей біля будівлі мечеті Духовного управління мусульман України „Умма“.

За словами Муфтія Саїда Ісмагілова, в рамках „операції“ працівники міграційної служби перевіряли документи всіх вірян, які в цей час прямували до мечеті, та затримали близько 25-ти осіб, вже після проведеної молитви.

Важливо зауважити, що п’ятниця є особливим молитовним днем для мусульман. Мусимо погодитися, що нікому не хотілося б бути приниженим, особливо в час такого сакрального дійства як молитва.

Тому час і місце проведення „операції“ викликає ряд запитань, як морально-етичних, так і правових. Ми розуміємо обурення мусульманської спільноти та хочемо запевнити у своїй підтримці, яка випливає в першу чергу з духу солідарності.

МКМС хоче нагадати колегам з міграційної служби, що органом, відповідальним за роботу з релігійними громадами, є Департамент у справах релігій та національностей, що діє в межах МКМС.

Закликаємо міграційну службу до співпраці. Ми завжди готові допомогти в комунікації з релігійними організаціями щодо подібних речей.

Також хочемо звернутися до мусульманської спільноти України. Ми поважаємо право людини на свободу совісті та віросповідання. Наше міністерство буде завжди відстоювати право людини на свободу совісті згідно чинного законодавства. Якщо хтось став свідком будь-яких дій, що суперечать українському законодавству та мають риси дискримінації за етнічною чи релігійною ознакою, просимо звертатися до Департаменту у справах релігій та національностей!

Закликаємо всі сторони до правового діалогу!»

Пан Коляда також озвучив питання, які викликає ця «операція» особисто в нього: чому це відбулося в п’ятницю, біля мечеті? Чи нема тут фактору дискримінації? Він запевнив, що Міністерство твердо стоїть на позиції, що подібне ставлення до прихожан будь-якого храму неприпустиме:

— Це звернення стосується не лише мусульман: якщо будь-який громадянин України відчує, що його права і свободи, зокрема свободу совісти та віросповідання, якось утискаються, будь-якими органами — звертайтеся! Для нас це також важливо, адже це не лише питання іміджу країни — під загрозою розбудова правової держави!