Облава біля мечеті: позиція Омбудсмена

05.02.2020

92

На брифінгу з приводу облави на прихожан мечеті ІКЦ Києва (31 січня), що відбувся в інформагентстві «Українські новини» 3 лютого, стала відома позиція Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової. Попри законну відпустку на брифінгу був присутній представник Омбудсмена Ісмаїл Халіков. Утім зачитати звернення з поваги надали можливість Голові Меджлісу кримськотатарського народу Рефатові Чубарову.

Омбудсмен написала

«Засуджую проведення будь-яких рейдів чи перевірок з боку правоохоронних органів та міграційної служби під час проведення богослужіння.

Як відомо, 31 січня у місті Києві працівники Національної поліції та Державної міграційної служби України здійснили біля Ісламського культурного центру „Альраід“ перевірку документів у віруючих мусульман після п’ятничної молитви.

В результаті перевірки були затримані 15 іноземних громадян.

Відповідно до статті 1 Закону України „Про свободу совісті та релігійні організації“ держава гарантує право на свободу совісті громадянам України та здійснення цього права відповідно до Конституції України, Декларації про державний суверенітет України та норм міжнародного права, визнаних Україною, соціальної справедливості, рівності, захисту прав і законних інтересів громадян незалежно від ставлення до релігії.

За цим фактом мною направлені відповідні акти реагування керівникам Національної поліції України та Державної міграційної служби України.

Ситуація з дотриманням прав затриманих іноземних громадян перебуває на моєму особистому контролі».