І читайте заради Всевишнього — той, хто читає Книгу Аллага, непереможний

15.11.2020

110

В Ісламському культурному центрі Києва 14 розпочався XXI Всеукраїнський конкурс знавців Корану, організований Українською асоціацією з вивчення Священного Корану, ГСВА «Альраід» і ДУМУ «Умма».

За традицією, змагання знавців Священної Книги відкрилося читанням однієї з коранічних сур — цього року честь віддали Мурадові Мукаммадові Хаммаду, що торік, на XX Всеукраїнському конкурсі, був визнаний найкращим у категорії «весь Коран». Юний хафіз обрав для врочистого відкриття 33 суру, «Аль-Ахзаб» («Військові загони»).

З вітальним словом до учасників змагань і всіх присутніх звернулися муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов, голова Всеукраїнської асоціації «Альраід» Сейран Арифов та очільник Всеукраїнської асоціації з вивчення Священного Корану, імам мечеті ІКЦ ім. Мухаммада Асада (Львів) Мурад Сулейманов.

Шейх Саід, уславивши Аллага, привітав присутніх з відкриттям XXI Всеукраїнського конкурсу знавців Священного Корану:

— Двадцять один рік поспіль, незважаючи ні на що, ми проводимо цей вельми почесний у мусульманському світі захід. Посланець Аллага, пророк Мухаммад (мир йому і благословення) сказав: «Найкращий поміж вас той, хто вивчає Коран і навчає його інших», тож, виходить, що люди, які збираються на цей конкурс, люди, які приходять, щоб читати Книгу Всевишнього Аллага — це найкращі люди. <...> Ми з вами зібралися тільки для того, щоб Всевишній Аллаг тішився нами. Ми зібралися з вами тільки для того, щоб читати Книгу Всевишнього Аллага — останнє Боже Об’явлення для цілого людства. І цей XXI Всеукраїнський конкурс читців Священного Корану лише доводить, що в Україні відродження ісламської традиції ні на мить не спиняється — воно триває. І діти, й дорослі, і чоловіки, й жінки — всі збираються для того, щоб змагатися у знанні Слова Всевишнього. На тлі всіх проблем, що виникають навколо Ісламу та мусульман, наша згуртованість навколо Священної Книги, навколо Корану, підтримує нас у ці важкі часи. Знання Священного Корану дає людині щастя в цьому житті, заспокоєння для серця. Той, хто читає Священний Коран, наближається духовно до Всевишнього Аллага... Читаючи Священний Коран, ми отримуємо не тільки нагороду, а й зцілення для наших душ, для наших сердець, для нашого тіла.

Тому, шановні брати і сестри, щиро бажаємо вам, щоб ви читали Коран якнайкраще! Щоб нашим шейхам у журі було дуже важко вибрати переможця, бо всі учасники так добре, красиво, без помилок, з великим знанням читали священний текст! Продемонструйте свою відданість Ісламу, свою відданість Всевишньому Аллагу знанням Священного Корану! Ви всі вже найкращі, бо ви зібралися тільки для того, щоб читати Книгу Всевишнього Аллага! Бажаємо вам успіху, доброго знання Священної Книги, миру й милости Всевишнього Аллага! І читайте заради Всевишнього Аллага, а не заради перемоги в конкурсі, адже той, хто читає Книгу Аллага, непереможний! Нехай Всевишній благословить наш захід!

З добрими побажаннями від імені Всеукраїнської асоціації «Альраід» до присутніх — як до учасників конкурсу, так і до членів журі — звернувся шейх Сейран Арифов, зазначивши, що «Альраід» уже багато років робить усе, щоб служити Священному Корану, Книзі Аллага:

— Ці конкурси є одним зі способів заохочення мусульман до вивчення та заучування Слова Аллага. Передусім, звичайно, це діти й наша мусульманська молодь. Скористаюся можливістю та зроблю невелике нагадування про смисл і мету. Мета не просто вивчити Коран, мета не тільки зібратися на конкурс, прочитати й виявити того, хто краще знає, хто правильно читає тощо — не це головна мета! Згадаймо, що Аллаг каже, згадуючи про людей, що своїми думками, своїми почуттями, своїм життям, своїми справами пов’язані зі своїм Творцем: Аллах називає їх «люди, пов’язані з Господом»!

Знання та майстерність читців, відповідність декламації правилами таджвіду, розуміння значення аятов і готовність навчати Корану інших оцінює авторитетне журі на чолі з хафізом Корану, шейхом Хайдером аль-Хаджем. Також у складі журі — один з перших випускників Вищого медресе хафізів Корану, один з найперших українських хафізів — імам мечеті ІКЦ Запоріжжя, заступник муфтія ДУМУ «Умма» шейх Мухаммад Мамутов і голова Українського центру з фатв і досліджень, директор ІКЦ Харкова шейх Шаді Отман.

За умовами, до участи допускалися всі охочі без обмеження статі й віку — як громадяни України, так і іноземці, що легально перебувають у нашій країні. Охочих цього року виявилося дуже багато, але, як розповів директор Ісламського культурного центру Києва Ісмаїл Кади, через карантинні обмеження організатори мусили припинити реєстрацію, коли число учасників досягло 90. Регламент і порядок виступів учасників забезпечували потрібну дистанцію та мінімізували число людей, що одночасно перебувають у приміщенні; також скоротили й число глядачів-уболівальників.