У Бахмуті триває будівництво мечеті

13.12.2021

128

Триває зведення мечеті в Бахмуті Донецької области (колишній Артемівськ). Тиждень тому над будівлею, де зможуть одночасно молитися півтори сотні мусульман, установлено купол; ведуться оздоблювальні роботи всередині приміщень.

Як розповів імам мечеті Алан Карібов, перед початком будівництва члени релігійної громади «Аль-Кадр» збиралися в маленькому будиночку, що належав громаді — він не міг умістити всіх під час п’ятничних молитов і на свята Ураза- та Курбан-байрам.

— Вирішили збудувати мечеть, де прихожани могли б задовольнити всі свої релігійні та духовні потреби. Кошти збирали всім миром, жертвували на це не тільки українські одновірці, а й мусульмани з різних країн, наприклад, навіть мої родичі з Дагестану, — розповідає імам. 

Як каже Алан Карібов, жертвували на добру справу охоче, адже кожному, хто збудує мечеть — дім Бога на землі, — Всевишній збудує будинок на Небі.

Купол, що вінчає будівлю, також увібрав добрі наміри та зусилля мусульман. Грошима ділилися й українські громадяни, й іноземні студенти, що навчаються в Україні, і брати й сестрі з-за кордону. Метал для купола — з Черкас, елементи конструкції виготовили у Дніпрі, а монтували їх уже на місці.

Та й будували мечеть здебільшого силами самих мусульман. Лише там, де була потрібна робота вузьких спеціалістів, наймали працівників. 

У складі громади «Аль-Кадр», створеної 2015 року та офіційно зареєстрованої 2016-го, вірні різного етнічного походження: українці, кримські татари й вихідці з Кавказу. На джума-намази та свята до Бахмуту приїздять турки-ахиска, що, повертаючись з депортації, осіли на Донеччині. Тож невеликого будиночка, де збиралися на молитви послідовники ісламу, було замало — на нову мечеть у Бахмуті чекають з надією багато людей. 

— Тут зможуть молитися до 150 прихожан, — розповідає імам. — У чоловічій залі — до ста; для жінок передбачено балкон на 50 осіб. Також мечеть має подвір’я на 8 соток, де за потреби зможуть розміститись ще десятки мусульман.

Згодом громада планує звести й мінарет, з якого лунатиме азан.

Точна дата завершення будівництва ще невідома: мечеть будують на пожертви, тож на це впливатиме й загальноекономічна ситуація у країні, й можливості самих мусульман. Але, як каже Алан Карибов, роботи не припиняються, й мусульмани Бахмута та сусідніх населених пунктів з нетерпінням чекають, коли під куполом нового Дому Аллага піднесеться такбір у славу Всевишнього.