«Причина спалаху захворюваности не в мечетях і церквах» — муфтій мусульман Президентові України

21.10.2020

125

Президент Зеленський напередодні місцевих виборів провів зустріч із представниками українських церков і релігійних організацій. Востаннє зустріч у такому форматі відбулася у грудні 2019 року.

За повідомлення пресслужби Президента, він закликав церкви допомогти у протидії поширенню COVID-19. «Ми можемо знизити кількість заражених та померлих, якщо зменшимо перебування громадян, особливо похилого віку, в місцях масового скупчення людей. Мова йде не тільки про церкви, а й про будь-які приміщення та заходи», — сказав Зеленський. Ішлося й про те, що в ситуації, коли число зафіксованих щоденних заражень сягне 9,5 тис., країні доведеться піти на суворий карантин.

Голова держави закликав представників церков і релігійних організацій проводити релігійні заходи таким чином, щоб максимально зменшити скупчення людей і збільшити соціальну дистанцію, зокрема перевести служби Божі в онлайн-режим.

Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов також був запрошений на зустріч. У своєму виступі він зауважив, що  після Великодня та головних мусульманських свят Рамадан-байрам (у червні) та Курбан-байрам (у серпні) спалаху захворюваности на COVID-19 не спостерігали.

«Проте зараз, коли нема великих релігійних свят, ми спостерігаємо зростання кількости інфікованих. Це свідчить про те, що проблема не в церквах і мечетях, а десь в іншій площині», — зазначив шейх Саід у своєму фейсбук-дописі, присвяченому цій події.

На зустрічі також говорили про військове капеланство, роботу комісії з суспільної моралі, Стамбульську конвенцію, обговорювали готовність релігійних організацій до волонтерської діяльности в разі погіршення епідемічної ситуації.

Володимир Зеленський подякував представникам релігійних організацій за участь у засіданні Тристоронньої контактної групи (ТКГ) та висловився за залучення їх до роботи ТКГ у сфері гуманітарних питань. Саід Ісмагілов, нагадавши про системні утиски та порушення окупантами прав релігійних громад у Криму й на Донбасі, висловив думку, що це має бути постійною темою не тільки в Тристоронній контактній групі, а й на всіх міжнародних майданчиках.

Передвиборчих питань, як повідомив шейх Саід, «делікатно не торкалися».