0

Поширюючи слово про Пророка

Почавши 12 січня ДУМУ «Умма» провело культурно-просвітницький караван «Мухаммад — милість для світів», приурочений до місяця народження Пророка, мир йому і благословення. Караван пройшов містами України з метою донесення до якомога більшої кількості людей правдивої інформації про останнього Божого Посланця, із життя якого кожен може знайти для себе гідний приклад.

Свердловськ

Караван стартував з мечеті, розташованої у крайній східній точці Донбасу,  у місті Свердловську Луганської області. Більше 50 вірян зібралися у її стінах, щоб послухати лекції двох богословів: муфтія ДУМУ «Умма» Саіда Ісмагілова й поважного літнього імама Шаріфа Джана, який розміняв дев’ятий десяток.

Як і скрізь у місцях проведення заходів каравану, кожен учасник мав змогу вибрати з представленого асортименту книги про іслам і диски з відео-і аудіоматеріалами, які безкоштовно надавали організатори.

alchevsk_2Алчевськ

Імам місцевої громади Гірфан Гільдєєв доклав усіх зусиль для того, щоб захід у його мечеті був різноманітним. На Мавлід 18 січня зібралися більше 70 осіб. Міська адміністрація делегувала свого представника — зачитати офіційний вітальний лист мусульманській громаді міста; імам прочитав коранічні аяти, що описують вдачу останнього посланця (мир йому і благословення), і роз’яснив їх прикладами з Сунни.

Діти теж змогли продемонструвати свої знання коранічного тексту, процитувавши коротенькі сури, й отримали за це подарунки.

Торез

Культурно-просвітницька програма в Торезі (Донецька область) була урізноманітнена кулінарним конкурсом: мусульманки змагалися у приготуванні салатів і холодних закусок, а гості охоче зголошувалися дегустувати й оцінювати страви конкурсанток.

Донецьк

Протягом усього місяця Раббі-аль-Авваль в Ісламському культурному центрі Донецька було проведено ряд заходів, приурочених Мавліду: проповіді та уроки були присвячені життю Пророка (мир йому і благословення), його якостям як батька, брата, чоловіка, лідера, полководця, вихователя і просто людини. Цей цикл був завершений святковим обідом і частуваннями солодощами наприкінці місяця.

100_4015Одеса

Мавлід в розширеному форматі було проведено в Одеському ісламському культурному центрі. Керівництво ІКЦ поставило перед собою за мету не тільки розповісти про особистий приклад пророка Мухаммада (мир йому і благословення), але також акцентувати увагу на власному прикладі кожного з мусульман.

Усім відомо, що заклик є обов’язком кожного мусульманина, проте не всі усвідомлюють, що люди з нашого оточення не стільки слухають, що ми говоримо, скільки спостерігають за нашими вчинками. Про все зазначене вище присутнім у своїх лекціях намагалися розповісти голова ІКЦ Одеси Білал Хамзі, голова ІКЦ Вінниці Муса Салім і голова Шаріатського комітету ДУМУ «Умма» шейх Імад Абу Ар-Рубб.

5_43Харків

Харківські мусульмани влаштували вечір-повчання, приурочений до місяця народження останнього Посланця.

Представники різних національностей стали слухачами лекції імама харківського Ісламського культурного центру Шаді Отмана про важливість наслідування вчинків Пророка і впровадження у власне життя прикладів його високої моральності і духовності. Голови афганського, таджицького, узбецького і турецького земляцтв  і їх представники у своїх зверненнях підкреслювали важливість мечеті як центру суспільного життя в часи Мухаммеда, мир йому і благословення, і закликали мусульман до утвердження і розвитку цієї традиції.

Запоріжжя

Також мусульманська громада Запоріжжя зібралась на заходи, присвячені Божому посланцю. Імам місцевої мечеті Мухаммад Мамутов розповів про важливість вивчання сунни пророка Мухаммада, бо вона — джерело моралі і приклад для всіх поколінь віруючих, бо той, хто йде дорогою Мухаммада обов’язково заслужить милість та прихильність Всевишнього Аллага.

Загалом, заходи, присвячені народженню Пророка Мухаммада цьогоріч проходили впродовж січня та завершилися у лютому. Вони зібрали чимало представників мусульманської спільноти України та небайдужих до Ісламу людей. І це все завдяки організаторам з ДУМУ «Умма», які приклали для цього максимум зусиль, керуючись єдиним наміром — показати, нагадати та познайомити ближче із життям останнього Божого посланця, пророка Мухаммада, мир йому і благословення.

Підшито до: Новини, топ 3

Останні записи