0

ОБСЄ: чи додержують прав мусульман України?

IMG_6939 23 березня в Донецьку відбулася зустріч мусульманських організацій Донбасу з Місією ОБСЄ з прав людини. Представник Місії Ева Катінка Шмідт відвідала Донбас з метою моніторингу дотримання прав людини (зокрема, національних меншин), а також ознайомлення з діяльністю релігійних організацій.

Мусульман регіону представляли муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов, голова мусульманської громади Донецька «Дуслик» Рустам Хуснутдінов , голова Донбаської філії ВАГО « Альраід» Хамза Іса і керівник жіночого відділу цієї філії Танзиля Іса.

Пані Шмідт цікавили, зокрема, проблеми, шо постають перед мусульмани країни в цілому і Донбасу — зокрема . Муфтій ДУМУ «Умма» розповів пані інспектору історію ісламу і мусульман на українських землях, ознайомив із статистичними даними за кількістю мусульман України, а також окремо по Донбасу і Кримському півострову, і змалював типові проблеми, з якими стикаються послідовники Ісламу.

Зокрема, в деяких регіонах мусульманам  стикаються з небажанням чиновників реєструвати мусульманські організації. Танзиля Іса, в свою чергу, говорила про проблему жінок: у Україні досі не скасована дискримінаційна норма інструкції МВС, що забороняє жінкам фотографуватися у головному уборі, що не приховує овал обличчя, на цивільний паспорт.

Пані Шмідт пообіцяла, що всі отримані нею побажання і пропозиції будуть включені в підсумковий звіт по Україні, який буде направлений в ОБСЄ.

Підшито до: Новини, топ 3 Мітки: 

Останні записи