0

Мусульмани і будисти об’єднюють свої зусилля у боротьбі за мир

img_7806В мечеті київського Ісламського культурного центру відбулась зустріч муфтія ДУМУ «УММА» Саіда Ісмагілова з поважним гостем із Японії —  Дзюнсеєм Терасавою, буддійським ченцем-миротворцем, керівником буддійського чернечого ордену «Ніппондзан Меходзі» в Україні, Росії і Центральній Азії.

Знайомство муфтія та сенсея відбулося кількома днями раніше під час міжконфесійної молитви за Україну на Софійській площі. Дзюнсей Терасава активно підтримував Майдан та виступав проти анексії Криму, раніше також завжди виступав проти політики Росії, за що неодноразово позбавлявся права на візу.

Метою зустрічі 31 березня було обговорення перспектив співпраці представників двох релігій та питання інформаційної війни, яке нині дуже госто стоїть в нашій країні.

Саід Ісмагілов звернувся до дзюнсі Терасава-Сенін, як до відомого і впливового громадського діяча і миротворця, з проханням донести правду про українців і того, що відбувається в Україні і до світових лідерів, і до світової громадськості. Терасава-сан зазначив, що Україна в плані взаємин представників різних релігій і віровчень завжди відрізнялася в кращу сторону, і погодився з шейхом Саідом Ісмагіловим, що правду про це потрібно поширювати всіма наявними засобами.Світлина на згадку в мечеті ІКЦ КИєва

Також шейх Саід Ісмагілов і Терасава-Сенін погодилися з необхідністю поєднувати зусилля глав церков і релігійних громад, представлених не лише в Україні, але й в усьому світі, провести міжнародну акцію, тим самим привернути світову спільноту до неоголошеної війни, але тієї, що фактично ведеться на сході України, на небажання країни, що спонсорує терористів, всупереч наявним домовленостям припиняти конфлікт.

Як зазначив Саід Ісмагілов, в даний час угоди про припинення вогню і відведення озброєнь не працюють: «Так, якби обидві сторони дотримувалися домовленості – то війна б припинилася, однак насправді на схід країни з Росії постійно надходить велика кількість військової технікі та боєприпасів – і цього так багато, що це спростовує заяви цих людей про готовність до миру. Більше того, – зауважив Ісмагілов, – люди, що захопили частину території країни, вже відкрито заявляють про те, що будуть продовжувати війну, поки не захоплять весь південний схід країни, щоб забезпечити вільну дорогу до Криму, і тому є всі підстави вважати, що готується ще велика війна».

img_7846Дзюнсей Терасава вважає, що міжнародна акція за участю глав церков повинна включати в себе і колективне звернення до керівників держав та міжнародних організацій з проханням надати весь можливий вплив на главу РФ – президента Путіна. І навіть якщо це не знайде відгуку з російського боку, то, на думку буддійського ченця, матиме величезне значення для контрпропаганди.

Як заявив Дзюнсей Терасава-Сенін, він має намір вже в самий найближчий час звернутися з відповідними зверненнями про об’єднання зусиль до керівників релігійних організацій і церков як в Україні, так і за кордоном і запевнив у своїй підтримці миротворчих ініціатив, що виходять від ДУМУ «Умма».

Підшито до: Новини, топ 3 Мітки: , , ,

Схожі записи