0

ХАДЖ-2011

150 українських мусульман вирушають цього року в хадж

makkah_caaba_4111

Наприкінці жовтня цього року мільйони мусульман із цілого світу здійснюють хадж ― прощу до головної святині Ісламу, Заповідної мечеті в місті Мецці.
Цього року до Мекки для здійснення хаджу вирушає делегація українських прочан із різних регіонів України числом 150 осіб, серед них 30 жінок.
Українські прочани розділяться на три групи, що вилетять із Сімферополя, Борисполя та Одеси. Окрім виконання обрядів хаджу, прочани перебуватимуть кілька днів у місті Медині, де відвідають могилу пророка Мухаммада й інші значущі для мусульман місця.
Прочани перебуватимуть на території Саудівської Аравії 23 дні й повернуться до України 14, 15 й 16 листопада відповідно.
Серед прочан є подружні пари, що прагнуть здійснити цей обряд разом, у тому числі й такі, де обоє з подружжя — етнічні українці.
Організацією та відправленням українських прочан займається Рада духовних управлінь мусульман України. Рада узгоджувала українські квоти з Міністерством у справах хаджу Королівства Саудівська Аравія два роки поспіль і має намір далі брати найактивнішу участь в організації хаджу мусульман України.
ВАГО «Альраід» і ДУМУ «УММА» сприяють організації, навчаючи прочан обрядів хаджу й надаючи координаторів для кожної групи.
Проща до Заповідної мечеті — один зі основ Ісламу, обряд поклоніння, що його принаймні раз у житті повинен виконати кожен правовірний, маючи можливість його здійснити й достатньо праведно зароблених коштів.

Підшито до: Новини

Останні записи