0

Зібравшись на маулід ан-Набі, запорізькі мусульмани обговорили актуальні проблеми громад міста

3 березня 2012 у Запоріжжі пройшов урочистий вечір, присвячений маулід ан-Набі, – народженню Пророка Мухаммеда. У подібному форматі, в актовій залі палацу культури, маулід у цьому місті проводився вперше. У ньому брало участь близько 120 осіб, в основному старійшини мусульманських громад Запоріжжя.

Вечір відкрили читанням аятів Священного Корану, після чого зібравшихся привітали керівник мусульманської громадської організації «Віра» Біляль Халід і представник ВАГО «Альраїд» на Донбасі Хамза Іса.

Муфтій Духовного управління мусульман України (ДУМУ) «Умма» шейх Саїд Ісмагілов виступив з проповіддю, в якій нагадав про життєвий шлях, релігійні й морально-етичні заповіді пророка Мухаммеда (мир йому).

Але послідовники Ісламу зібралися на маулід не лише, щоб бути пасивними слухачами: інтерактивний формат зустрічі сприяв проведенню її з максимальною користю.

Під час обговорення сучасного ісламського відродження в Україні були підняті теми, які понад усе хвилюють мусульман міста.

Питання будівництва Соборної мечеті все ще відкрите

Найгострішою проблемою виявилося питання зведення мечеті в цьому місті-мільйоннику, де мешкає декілька тисяч мусульман.

Більше 15 років потому міською владою була виділена ділянка для її будівництва, проте, роботи, які почалися, були незабаром припинені на стадії закладки фундаменту. Причиною тому були численні непорозуміння і втрата документів. На сьогодні проект заморожений, що надзвичайно засмучує аксакалів Запоріжжя, що мріяли побачити щасливий момент відкриття Соборної мечеті рідного міста.

Муфтій Саїд Ісмагілов закликав мусульман міста активно взятися за відновлення загублених документів і досягти згоди між громадами, які претендують на цю ділянку. Як з’ясувалося, тільки офіційно зареєстрованих мусульманських громад у Запоріжжі близько десяти. При цьому він запросив усіх мусульман до мечеті Ісламського культурного центру м. Запоріжжя, яким опікуються ВАГО «Альраїд» і мусульманська громада «Якти Юл», що входить до складу ДУМУ «Умма». На сьогодні це єдина мусульманська громада міста, що має свою мечеть і регулярно проводить ісламські релігійні заходи й обряди.

Діяльність Ісламського культурного центру в Запоріжжі

Запорізький Ісламський культурний центр є єдиним подібним закладом і мечеттю на шість тисяч мусульман міста. Його голова Білал Халід розповів, що коли центр тільки починав свою роботу, туди регулярно приходили лише 12 осіб із числа місцевих мешканців; в основному ж відвідувачами були іноземні студенти і бізнесмени. Тепер же ця кількість зросла до 150.

Зростає популярність Ісламу і серед запорізької молоді з немусульманських сімей, які стають послідовниками цієї релігії в результаті самостійного вибору. Серед них — Віктор Соловйов, який є ученем одного з ліцеїв міста. Рідні, за словами юнака, спокійно ставляться до його вибору.

Спеціально для україномовних мусульман фахівці ДУМУ «Умма» готують переклад смислів Священного Корану українською мовою.

Проблема поховання покійних із дотриманням канонів релігії

Другим вагомим питанням, що хвилює мусульман міста, є постійна практика патологоанатомічного розкриття покійних мусульман у моргах Запоріжжя. Представники державних органів наполягають на проведенні розкриття абсолютно всіх померлих, навіть якщо людина дуже стара або загинула в результаті нещасного випадку і причина смерті є очевидною. Тим часом ісламська релігійна традиція вчить вірян з повагою ставитися до покійників, ховати їх якнайшвидше і не пошкоджувати їх тіла; хоча у разі крайньої необхідності розкриття з метою виявлення причин смерті є припустимим.

Поважні старійшини міста обурені і не розуміють, чому в моргах вимагають робити розкриття всіх покійників без виключення, не даючи дозволу на поховання без цієї процедури. Це дуже пригноблює дітей і родичів померлих, яким необхідно омити і загорнути в саван тіло почилого, і, як наслідок, пережити якнайглибше потрясіння від виду понівеченого після роботи патологоанатома тіла близької і дорогої людини.

Порадившись з муфтієм, мусульмани Запоріжжя прийняли рішення звернутися з проханням до відповідних державних установ. Цим вони сподіваються досягти дозволу не робити розкриття почилим громадянам мусульманського віросповідання без реальної на те необхідності, як, наприклад, у разі підозр на насильницьку смерть.

Окрім цього, обговорювалися питання організації і проведення ісламських свят, хаджу і підготовки імамів.

Цю подію освітлювали два міські телеканали спільно з журналістами друкарських та інтернет-видань.

Власкор.

Підшито до: Новини Мітки: , , ,

Схожі записи