0

«У нас і у вас немає іншої Батьківщини» — новий стенд, присвячений чеченським добровольцям в АТО

на відкриття чеченського стендуВідтепер у Національному музеї Другої світової війни діятиме стенд, присвячений чеченським добровольцям, що захищають незалежність і територіальну цілісність України. Бійці охоче передали музею як особисті речі, так і речі загиблих побратимів. Урочисту церемонію розпочав муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов. Ведучим був кримськотатарський режисер театру й кіно Ахтем Сейтаблаєв.

Від самого початку російської агресії українські мусульмани були одними з перших, хто вступив до добровольчих батальйонів і став на захист нашої землі. Серед них — чимало чеченських добровольців, що мусили покинути землю предків після тривалої війни, і для яких Україна стала другою Батьківщиною. Вони заприсяглися зробити все можливе, щоб «русский мир» не зруйнував їхнє щойно відбудоване мирне життя так само, як зробив це перед тим.

Нохчі (самоназва чеченців) пояснили, чому вони не могли залишатися осторонь.

Адам Осмаєв, командир добровольчого батальйону імені Джохара Дудаєва, вважає участь в обороні України за свій обов’язок:

чеченські добровольці«Боротьба українського народу за свободу заслуговує на те, щоби всі вільні люди допомагали в ній. Ми цінуємо свободу і вважаємо за почесний обов’язок допомогти українцям у цій боротьбі — так само, як вони свого часу допомагали нам. Сьогодні ми боремось не тільки за Україну, але за краще майбутнє для народів цілого пострадянського простору. Хотілося б так само, щоб Росія стала вільніша. За нашу і вашу свободу!»

Боєць Штурмового спецпідрозділу «Шалена Зграя» 34 батальйону ЗСУ Казбек Абдурзаков просто не бачить іншого виходу для людей, що цінують свободу попри все:

«Нині Україна протистоїть російській агресії, як колись протистояли ми. Ми не маємо іншої Батьківщини — і у вас іншої Батьківщини немає. Саме тому ми долучилися до визвольної боротьби українського народу, бо добре знаємо, що з таким кривдником, як Росія, варіантів для волелюбних людей є лише два: або захищати Україну до останнього, або доживати свій вік у вигнанні, без права повернутися на землю предків. Я думаю, що разом ми переможемо. А тепер пропоную вшанувати хвилиною мовчання всіх, хто загинув у цій боротьбі».

Після презентації відеоролика «Битва за Ічкерію» гостей запросили до солодкого столу, де можна було випити філіжанку кави чи склянку соку з цукерками, печивом і традиційними чеченськими солодощами. Наприкінці вечора для відвідувачів влаштували лазерне шоу коло підніжжя «Батьківщини-Матері», зроблене за мотивами переглянутого відео.

прапориНагадаємо, це вже другий столичний музей, що вирішив відкрити у своїх стінах стенд, присвячений воїнам-нохчі. У вересні подібна експозиція, присвячена Народному героєві України, бригадному генералові Чеченської республіки Ічкерія Ісі Мунаєву (загинув під Дебальцевим у лютому 2015, прикриваючи відступ побратимів) з’явилася в Національному військово-історичному музеї України (вул. Грушевського, 30/1).

Підшито до: Новини, топ 3 Мітки: , , ,

Схожі записи