0

«Україна — єдина!»: мусульмани відзначили День Соборності

DSC_0442День Соборності для українців має багато граней: як символічний Акт Злуки 1919 року, як остаточне фактичне об’єднання українських земель унаслідок радянської окупації 1944, як спогад про єдиний порив, у якому українці 1991 року голосували за Незалежність… та як нинішня мрія про відновлення територіальної цілісності України, коли частину її земель окуповано. Ця мрія має особливе значення й для українських мусульман, адже Крим і Донбас — регіони компактного проживання мусульманських громад, і багато послідовників Ісламу змушені покинути свій дім і переїхати на неокуповані території.

DSC_0022Цього дня мусульмани долучилися до флешмобу у соціальних мережах «Україна — єдина!», харківський імам Євген Глущенко та імам з Дніпропетровська Едгар Девлікамов узяли участь в урочистих заходах, організованих місцевою владою, а київська громада вирішила зробити щось непересічне й влаштувала Акцію безоплатного донорства крові — просто в ісламському центрі.

Такі, здавалося б, маленькі, але символічні кроки єднають українців та надихають і далі пліч-о-пліч стояти проти зовнішньої загрози, опиратися внутрішнім викликам суспільства. І, дай Боже, разом витримаємо!

Підшито до: Новини, топ 3 Мітки: , ,

Схожі записи