0

У Дніпропетровську вшанували пам’ять жертв різанини в Ходжали

вечір пам'яті трагедії ХоджалиІмам Ісламського культурного центру Дніпропетровська Едгар Девлікамов узяв участь у вшануванні скорботної дати — 24 річниці Ходжалинської різанини, на запрошення «Азербайджансько-українського молодіжного союзу»: розпочав захід читанням Корану та помолився разом з усіма за душі жертв цієї страшної трагедії.

У своїй промові імам наголосив, що жодна релігія не вчить убивати мирне населення, що це суперечить людській природі та заборонене всіма людськими законами. Він також нагадав, що вшанування пам’яті загиблих у цій трагедії не повинно мати ноти помсти вірменському народові, адже цілий народ не винен. Є конкретні винуватці — і їх треба суворо покарати за цей страшний злочин.

Едгар Девлікамов закликав не просто молитися за душі мучеників, які загинули в Ходжали, але й виховати покоління, що добре знає мову діалогу та миру й зможе подолати розбрат.

Довідка:

Ходжалинська різня (азерб. Xocalı soyqırımı) — масове вбивство мешканців азербайджанського міста Ходжали вірменськими збройними угрупованнями, що в низці джерел характеризується як найбільше та найжорстокіше кровопролиття за часів Карабахської війни.

У ніч з 25 на 26 лютого 1992 року вірменські збройні формування, за участі військових 366 полку Об’єднаних сил СНД, дислокованого у Степанакерті (вони, ймовірно, діяли без наказу командування), зайняли місто Ходжали. Під час штурму та після нього загинули сотні мирних жителів.

За даними азербайджанської влади, загинуло 613 осіб, серед них 63 дитини, 106 жінок, 70 літніх людей. Цілком винищено 8 родин, 25 дітей утратили обох батьків, 130 — одного з батьків. Окрім того, поранень зазнали 487 осіб (76 — діти); були в заручниках 1275, зникли безвісти — 150 осіб.

Верховна Рада Карабахської Республіки виступила з заявою, де висловила жаль з приводу жорстокості під час захоплення Ходжали, проте жодних спроб розслідувати злочини так і не було. За інформацією азербайджанських ЗМІ, окремі вірменські правозахисники публічно просили вибачення в азербайджанців за різанину в Ходжали.

Підшито до: Новини, топ 3 Мітки: , , , ,

Схожі записи