0

Терористам байдуже, яку віру сповідують їх жертви — що вельми криваво довів вибух у Пакистані

1110348Від імені мусульман України висловлюю свої щирі співчуття постраждалим у теракті в пакистанському місті Лахор, внаслідок якого вже загинуло 72 особи, близько сотні знаходяться в критичному стані. Загалом від цього нападу постраждало 315 осіб, переважна більшість — діти та жінки. У нас, мусульман, у випадку втрати людини співчувають словами з Корану: «Воістину, ми належимо Аллагу, і до Нього ми повертаємося!» [2:156].

Терорист-смертник, що був пов’язаний з пакистанським Талібаном, на перший погляд, вибрав своєю ціллю християн, що святкували католицьку Пасху у парку, вийшовши на пікнік цілими родинами. Але він також добре знав, що парк Гульшан-е-Ікбал був популярним місцем відпочинку з дітлахами, адже там обладнано багато дитячих майданчиків — більш того, на власні очі бачив, що більшість відпочиваючих складали саме мусульманські родини. І все рівно здійснив самопідрив. Вибухова хвиля та осколки не дивляться на віросповідання жертв — але винищують усіх на своєму шляху.

27 березня терористи лишили черговий кривавий доказ простої істини: їм байдуже, кого вбивати — які б гасла вони не вигукували перед нападом. Їх мета — посіяти розбрат між християнами та мусульманами, між людьми різних етносів та рас. І, дивлячись буквально епідемічний сплеск різних фобій в сучасному світі — мігрантофобію, ісламофобію. Недовіру муж людьми різних культур, етносів, рас, релігій — їм, на жаль, це добре вдається.

Такі вчинки не мають нічого спільного з приписами і принципами Ісламу, бо Іслам закликає до толерантності і мирного співіснування. Всевишній застерігає у Священному Корані: «Хто вб’є живу душу не за душу (не за вбивство) і не за злочин (тобто не за тяжкий злочин, за які законний суд може призначити смертну кару), той (за ступенем скоєного гріха) наче вбивця цілого людства» (Коран, 5:32).

Проте, дії терористів доводять, що не всі з них читали Коран та життєпис пророка Мухаммада, мир йому та благословення — інакше вони б прагнули міжконфесійного миру та порозуміння так, як їх прагнув Посланець Всевишнього.

Саме тому цієї п’ятниці в усіх мечетях ДУМУ «Умма» імами присвятять свої проповіді богословському обґрунтуванню заборони тероризму та симпатій до ідей терористів. Сподіваюся, що нам вдасться донести до людей різних віросповідань одну просту істину, яка вбереже від дурних вчинків та безспдставного таврування одне одного: самогубство, та ще й обтяжене масовим протиправним вбивством мирних людей, перенесе людину зовсім не в гарячі обійми райських гурій, але в набагато гарячіший пекельний вогонь.

Ці люди — вбивці. Не допомагайте вербувальникам романтизувати злочин у очах навігласів — не називайте вбивць «шагідами»!

Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов

Підшито до: Новини, топ 3

Останні записи