0

«В ісламських центрах параграфи підручників просто оживають»

DSC02306Ісламські культурні центри гостинно відчиняють свої двері перед кожним, хто приходить з миром, незважаючи на його світоглядні переконання, адже лише через пізнання одне одного можемо досягти злагоди в суспільстві. Цього разу своїх студентів привела Галина Саган — професор кафедри всесвітньої історії Київського університету ім. Б. Грінченка. Студенти-історики другого та п’ятого курсів завітали 14 березня до ІКЦ Києва, щоб розпочати курс історії Сходу з безпосереднього знайомства з представниками однієї з найпоширеніших світових релігій, панівної в близькосхідному регіоні.

— У них ще не було лекцій, я навмисне їх привела заздалегідь — і, власне, сьогодні від муфтія ми почули досить хорошу лекцію про джерела Ісламу, про походження Ісламу, про традиції, про сучасний стан, ісламську історію в Україні. І ви бачили — вони слухали, затамувавши подих, їм було цікаво. Гадаю, що цю традицію буду продовжувати: приводити студентів, чия свідомість ще чиста від упереджень, і вони відкриті до сприйняття чогось незвичайного. Натомість це лекція з життя, ну, і тепер освіта якраз орієнтується на те, щоб студентів максимально наближати «до виробництва». А істориків яким чином наблизиш? Або на археологічні розкопки, або ось в такі центри, де параграфи підручників просто оживають, — поділилася Галина Василівна.

DSC02303Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов був і за лектора, і за екскурсовода. Він розповів гостям про основи Ісламу, про те, в що саме вірять і чому поклоняються мусульмани; хто такий Аллаг, чи може він мати якісь негативні атрибути, і чи є межі Його всемогутності; про Пророка, Священне Писання, уявлення мусульман про рай і пекло тощо. І, звичайно, відповідав на запитання, про те, що в Ісламі закладено віротерпимість і свободу вибору, а також про поширення негативних стереотипів у ЗМІ.

— Дуже приємно, що нам показали мечеть — ми дуже цього хотіли, — ділилися враженнями відвідувачі.

Усі пішли з гарним настроєм і подарунками (кожен охочий отримав життєпис пророка Мухаммада), але обіцяли повернутися найближчим часом. Якщо все вийде, як заплановано — то вже цієї п’ятниці, 17 березня, щоб на власні очі побачити, що таке п’ятнична проповідь, та особисто почути, до чого мусульман з мінбару (кафедра для проповідей) закликає імам.

Підшито до: Новини, топ 3

Останні записи