0

ВІЛ/СНІД не лише «проблема грішників»

IMG_797525 травня в Харківському обласному центрі профілактики та боротьби зі СНІДом відбувся круглий стіл «Участь церков і релігійних організацій України в протидії епідемії ВІЛ-СНІДу та допомозі людям, що живуть із ВІЛ/СНІД», в якому взяв участь харківський імам Євген Глущенко.

Чому участь релігійних організацій у розв’язанні цієї проблеми є така важлива? Адже чимало людей відвертатися від самого питання епідемії ВІЛ/СНІД та від людей, що заразилися. Мовляв, це — «хвороби грішників», це мене не обходить. Але річ у тому, що це питання стосується кожного, і заразитися може навіть найправедніша людина: унаслідок нещасного випадку (наприклад, зараження постраждалого від людини, що надає медичну допомогу, чи навіть навпаки!), зґвалтування, зараження матір’ю дитини під час пологів тощо.

IMG_7980Навіть якщо зараження сталося внаслідок гріха, то, по-перше, Бог ніколи не зачиняє двері каяття для грішників, час від часу дозволяючи людині зазнати лиха, щоби вона замислилася, припинила самознищення та звернулася до Творця. По-друге, якщо залишити людину наодинці з її бідою, вона може заразити інших — випадково чи свідомо.

IMG_7989Разом із медиками, що безпосередньо працюють у цій галузі, релігійні діячі обговорили, як саме релігійні організації можуть уплинути на загальне покращення ситуації з поширенням ВІЛ/СНІДУ, а також туберкульозу та гепатитів, і як можуть інформувати вірних про те, що інфікованих людей, які отримують належну медичну підтримку, не варто сахатися (такі люди не є загрозою для оточення), а треба бути милостивими. Адже, зрештою, саме побоювання суспільного таврування та остракізму заважає багатьом звертатися по кваліфіковану медичну допомогу, і вони стають прихованою загрозою для суспільства.

Підшито до: Новини Мітки: ,

Схожі записи