0

Ісламські центри ДУМУ «Умма» вшановують пам’ять жертв депортації

20140518_141525До 70-ти річчя роковин депортації кримських татар ДУМУ «Умма» та Комітет духовних цінностей ГО «Земляцтво кримських татар у місті Києві» ініціювали спільну молитву в Ісламському культурному центрі солиці. У своїх молитвах присутні згадали усіх, хто загинув підчас висилки: від кулі нетерплячого офіцера НКВС, від голоду й спраги, від нестерпних умов переїзду протягом тижня у вагонах для худоби. Тих, хто не зміг вижити на чужині, кого скосили голод і хвороби; ті кілька тисяч поселян з Арабатської стрілки, що їх забули підчас висилки, а згадавши — втопили у морі…

Віряни благали Всевишнього, щоб більше нікому й ніколи не довелося пройти через такі жахіття, які спіткали багато малих народів СРСР в 1943–44.

20140518_150412Мелітополь

Група волонтерів з Ісламського культурного центру Запоріжжя, очолена імамом тамтешньої мечеті Мухаммадом Мамутовим, приймали участь у траурному заході 18 травня у Мелітополі. Центр Мелітополя зустрів гостей мітингом — люди прийшли попри сильний дощ. Пан Мамутов, сам кримський татарин за походженням, відкрив поминальний день читанням Корану, очолив молебен за душі загиблих, а також закликав своїх земляків, особливо молодь, не змарнувати зусилля їх бабусь і дідусів зі збереження релігії, культури, мови. «Вони зберегли це все попри всі випробування, що випали на їх долю — і тим більш негоже дати цьому піти у небуття».

IMG_1684Вінниця

Кілька сотень вінничан також зібралися у неділю на центральній прощі міста, щоб розділити скорботу своїх співвітчизників. Керівник Ісламського культурного центру міста пан Муса Салім читав Коран і дуа за загиблими, піля чого учасники зібрання разом виконали гімн України та гімн кримськотатарського народу — українською мовою. Іноземні студенти з числа відвідувачів мечеті ІКЦ також висловлювали підтримку Україні в цей скрутний час. Вони стурбовані долею кримськотатарського народу, якого знову намагаються позбавити Батьківщини — вже вдруге. На їх думку, Російська Федерація чинить підло, як у відношенні до кримських татар, так і у відношенні до українців — а тому весь світ має рішуче зупинити цю несправедливість.

IMG_20140518_172721

Підшито до: Новини

Останні записи