0

Стати трохи психологом, щоб бути хорошим імамом

12980913_1110620828980316_1981499557_oЗавдання сучасного імама набагато більші, ніж роз’яснювати релігійні норми, провадити обряди й очолювати молитву. До нього часто звертаються як до старшого товариша, духовника, із яким можна поділитися своїми труднощами, і який розрадить, а ще краще — порадить. Тим‑то гарний ісламський проповідник відрізняється повсякчасним самовдосконаленням не лише в галузі теології, а й суспільствознавстві та психології.

Прагнучи поліпшити своє служіння, імам мечеті ІКЦ Запоріжжя Мухаммад Мамутов узяв участь у тренінгу «Розвиток професійних компетенцій для надання підтримки внутрішньо переміщеним особам і територіальним громадам, що їх приймають» — перший модуль тренінгу відбувся 21-23 березня.

Захід організували німецьке Товариство міжнародної співпраці (Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH) та хорватське Товариство психологічної допомоги (Društvo za psihološku pomoć).

У рамках першого модуля розглядали проблеми не лише вимушених переселенців, що втратили майно та звичне оточення й мусять адаптуватися на новому місці, стикаючись із силою комплексних проблем, а й бійців АТО, котрі за час служби часто втрачають контакт із власними сім’ями, що ускладнює адаптацію до мирного життя після отриманих на фронті фізичних і психологічних травм.

Учасники програми опановували різні техніки встановлення контакту, зміцнення емоційного зв’язку зі співрозмовником, навчалися знаходити корінь проблеми й делікатно допомагати в пошуку її розв’язання. Для цього треба не просто вміти слухати й чути, бо всі люди певною мірою приховані, а ті, хто пережив травматичну ситуацію, і поготів. Тож дуже важливо вміти м’яко долати опір співрозмовника й допомагати йому розкритися, не завдавши нової травми необережним словом.

Програма тренінгу передбачає три модулі, другий почнеться в кінці квітня.

Підшито до: Новини, топ 3

Останні записи