0

Щирі співчуття постраждалим унаслідок терактів у Єгипті та родинам загиблих

AМи шоковані й розгнівані новиною про теракт у християнському храмі Мар Гіргіс міста Танта (Єгипет) і Соборі Св. Марка в Олександрії. За даними ЗМІ, кількість загиблих досягла 44 особи, і ще понад 50 людей поранено.

На момент вибуху храми були повні вірних: святкувати Вербну неділю прийшли представники місцевої громади коптів, але постраждалих могло бути більше — другого бомбіста-смертника ціною власного життя зупинила на вході до Собору Св. Марка поліціянт-мусульманка Наґва Абдель-Алім, і терорист активував вибухівку при вході, а не всередині храму. Один із двох синів Абдель-Алім, так само офіцер поліції, теж загинув під час нападу.

Окрім очевидних причин, цей теракт нелюдський і цинічний ще й через те, що на християн напали в особливий для них час — Страсний тиждень перед Великоднем, коли вірні закінчують Великий піст і прагнуть бути ближчими до Бога у своїх думках і вчинках, частіше бувати в храмі.

Всевишній ясно каже в Корані, що місця поклоніння не мають бути об’єктами агресії в жодному випадку. Ба більше, Пророк (мир йому і благословення) пояснив, що служителі культу й ченці — під захистом мусульман, а перелік культових споруд у Корані починається саме з християнських храмів і монастирів, а мечеті — наприкінці списку. Господь сказав:

«Якби Аллаг не дозволяв одним людям захищатися від інших, то було б знищено монастирі й церкви, синагоги й мечеті, де часто згадуються ім’я Боже» (Коран, 22:40).

І мусульмани, що віддали життя, зупинивши другого терориста, чудово це розуміли: їх спонукала діяти віра в Аллага та Його приписи — навіть з очевидним ризиком для себе.

Цей злочин стався в час, особливий і для мусульман: місяць Раджаб, що передує Рамадану, — один із чотирьох так званих «заборонених» місяців, коли можна тільки боронитися, але не атакувати; у цей період у багато разів більша нагорода за добрі вчинки, але й гріхи, вчинені в ці дні, — у багато разів тяжчі.

Всевишні застерігає у Священному Корані:

«Хто вб’є живу душу не за душу (не за вбивство. — Ред.) і не за злочин (тяжкі злочини, що за них суд після розгляду справи, за наявності незаперечних доказів, може призначити смертну кару. — Ред.), той чинить так, ніби вбив усіх людей» (Коран, 5:32).

Нема виправдання цьому підступному нападу, хоч і з яких міркувань його вчинили.

Молімося за жертв терактів та їхні родини, просімо у Всевишнього миру, безпеки та спокою для всіх нас!

Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов

Підшито до: Новини, топ 3

Останні записи