0

Міжрелігійна молитва за жертв Бабиного Яру

01Сьогодні не лише Україна, а й цілий світ згадує страшну дату: саме 29 вересня в Києві, в урочищі Бабин Яр, німецькі нацисти почали масові розстріли мирних жителів — тих, кого завойовники вважали за унтерменшів. У «недолюди» можна було потрапити як за етнічною ознакою (євреї, роми), так і за наявністю фізичних та психічних вад, а також «неправильних», з погляду фашистських ідеологів, переконань.

28 вересня 2017 року, напередодні сумних роковин, у Бабиному Яру відбулася міжконфесійна молитва — вшанування пам’яті жертв нацистських злочинів. Християни різних деномінацій, юдеї, мусульмани, послідовники інших вірувань — крішнаіти, багаї, рідновіри прийшли до урочища Бабин Яр помолитися, згідно зі своїми традиціями, за невинно вбитих.

22046064_1471616156263309_8116269981849035854_nМуфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов також взяв участь у цьому заході.

— Це була наша спільна ініціатива — всіх релігійних організацій, що входять

до Всеукраїнської ради релігійних об´єднань — ушанувати жертв Бабиного Яру. Я вважаю, що в ці важкі часи, які переживає Україна, таке єднання, демонстрація поваги та любові різних національностей, різних релігій в Україні гуртує та підтримує наше суспільство, — сказав шейх Саід. — Ми вже домовилися, що й далі будемо влаштовувати такі спільні заходи вшанування жертв Голодомору, депортації кримськотатарського народу — тобто з нагоди всіх трагічних подій, що сталися з різними народами, що населяють Україну. Ми намагатимемося робити спільні молитви — щоб кожна релігія, кожна конфесія помолилася за цих жертв.

03У перші дні, коли фашисти захопили Київ, три ромські табори, що жили на Куренівці, пішли до Яру назавжди. Лише за перші два дні масових розстрілів страчено 33 771 тисячі євреїв. До 1943 року в Бабиному Яру страшною смертю загинуло до двохсот тисяч осіб — євреїв, ромів, українців. Убивали військовополонених і членів ОУН, також безжально знищувалися ті, кого окупанти вважали за «бракований матеріал»: хронічні хворі, паціенти психлікарень. Щще 27 вересня 752 пацієнта лікарні ім. Івана Павлова стали першими жертвами нацистів.

За роки Другої світової війни близько 6 мільйонів євреїв стали жертвами Голокосту, з них близько 2,5 мільйонів — на території колишнього Радянського Союзу. Одним зі страшних місць, де німецькі нацисти масово знищували людей, був Бабин Яр у Києві. Якщо Голокост — загальнолюдська трагедія, то Бабин Яр — символ Голокосту в Україні.

Підшито до: Новини, топ 3

Останні записи