0

З Днем Конституції нас, українці!

1435319962_0xlШановні українці, брати й сестри! Від імені мусульман України вітаю вас з Днем Конституції України!

Конституцію України справедливо вважають чи не найдемократичнішою у світі, адже вона надає широкі права та свободи українцям будь-якого віровизнання.

Стаття 21 декларує: «Усі люди є вільні й рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними». Стаття 35 каже: «Кожен має право на свободу світогляду й віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи й ритуальні обряди, вести релігійну діяльність».

Ці та інші статті нашої Конституції дали можливість відродити мусульманську релігійну практику в Україні — після багатьох десятиліть репресій та перебування у підпіллі. Від 1944 року не існувало жодної мечеті або публічного здійснення мусульманських релігійних обрядів.

Завдяки незалежності України, український Конституції та законам, мусульмани України отримали широкі права та свободи й можуть гідно та офіційно визнавати Іслам, проводити культурні, національні та релігійні заходи, друкувати Священний Коран і релігійну літературу, будувати культові споруди та відзначати свята.

Кожен український мусульманин повинен дякувати за ті широкі можливості та свободи, що ми нарешті маємо на нашій Батьківщині. Серед нас ще багато аксакалів, що пам’ятають часи тоталітарного радянського режиму, коли не можна було навіть зібратися на святкову молитву та вголос славити Всевишнього Аллага. Кожен з нас повинен шанувати Україну, любити її, пишатись тим, що він — українець, бо ми живемо в державі, де можна вільно проповідувати свої духовні цінності, виховувати дітей відповідно до своїх релігійних поглядів, відроджувати свою культурну та духовну спадщину.

У День Конституції України, бажаю, щоб закони в нас виконувалися й виконувалися однаково справедливо щодо заможних і владних, і щодо незаможних звичайних громадян, бо несправедливість —  це великий злочин і гріх! Всевишній Аллаг сказав:

«О ви, хто увірував! Будьте тверді у вірі в Аллага й свідчіть справедливо! І нехай ненависть ваша до інших не веде до несправедливості! Тримайтеся справедливості, бо вона ближча до богобоязливості! Бійтесь Аллага, воістину, Йому відомі ваші справи!» (Коран 5:8).

Муфтій Саід Ісмагілов

Підшито до: Офіційні заяви, топ 3 Мітки: ,

Схожі записи