0

Фотографуванню на документи в хустці бути: ДУМУ «Умма» оплатить розробку нового ДСТУ

photo_2018-11-22_16-17-18 (3)Учора в Міністерстві внутрішніх справ України відбулася координаційна нарада, присвячена розгляду питання про фотографування на документи в головному уборі, що не приховує обличчя та його овалу, з релігійних переконань. У зібранні взяла участь ціла делегація з ДУМУ «Умма». Ба більше, щоб прискорити розв’язання питання, не чекаючи, доки знайдуться бюджетні кошти, представники ДУМУ «Умма» зголосилися сплатити вартість розробки нового ДСТУ, що визначить вимоги до фотовідбитків — пропозиція, яку державні органи радо прийняли.

У зустрічі взяли участь уповноважені представники й інших мусульманських організацій, а також юдеїв, греко-католиків, римо-католиків, Вірменської апостольської церкви. Усі одностайно визнали нагальність цієї проблеми, що ускладнює життя їхнім вірним, та закликали органи держави якнайскоріше її розв’язати.

photo_2018-11-22_16-17-18 (2)Дає надію готовність МВС до співпраці: заступник Міністра МВС Тетяна Ковальчук відзначила, що надзвичайно важливо усунути перепони для здійснення своїх прав, що існують для багатьох громадян України. Голова Державної міграційної служби України Максим Соколюк, своєю чергою, запевнив, що зробить усе від нього залежне, щоб новий стандарт був розроблений, ухвалений та запроваджений якнайскоріше, навіть пообіцяв вивчити питання, чи можна якось прискорити передбачену законодавством процедуру.

photo_2018-11-22_16-51-12Загалом вирішення проблеми чекають за 4 місяці. Представники МВС поділилися, що, з огляду на велику кількість уже виданих документів з фотокартками громадян у головних уборах, та орієнтованість Міністерства на зняття заборони фотографування в головному уборі, прийнято рішення не анулювати ці документи й не змушувати громадян повторно їх оформлювати.

Підшито до: Новини, топ 3 Мітки: , , ,

Схожі записи